Mest vindende markprøvehund i RJK

Akkumulerede point fra vinderklassemarkprøver 1996-2021

Der er kun medregnet hunde med ned til 20 point, dog er nulevende hunde under 20 point medtaget 
Opdateret 22. november 2021 

Hundens navn

Ejer

Point

DK FTCH DK TM MPM 01/02/04/06 Aspijana Eagle Eye Cherry af Timberline

Janne Vendelbo

123

DK FTCH UHM 2001 Adventure Troya af Rosefield

Michael Rosenlund

81

DK FTCH DK TM Romandale Andy af Lycik

Jørgen Lycik

78

DK FTCH DK TM Scotsgap April

Danny Christensen

75

DK FTCH Glenbriar Pippit

Peter Laursen

73

DK FTCH Blackthorn Bruce

Carsten Nissen

68

DK FTCH MPM 14 Ellijas Dudley

Niels Henrik Hansen

65

DK FTCH Bjerregaards Ria

Torben Bjerregaard

64

DK FTCH Down Dawn af Chaser af Aspijana

Asger Hansen

63

DK FTCH MPM 1996 Beechbrook Cooper af Brookmoor

Frank Storgaard

60

DK FTCH DK TM MPM 97/99 Aspijana Amos

Asger Hansen

57

DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield

Michael Rosenlund

53

DK FTCH UHM 14 Seahill Highwind Mac. Dash

Lars Mejlby

50

DK FTCH Chaser Scotsgap Solo

Danny Christensen

48

DK FTCH Bjørks First Leiza

Søren Bjørk

48

DK FTCH DK TM MPM 2013 Jobeshill Olof

Carsten Nissen

47

DK FTCH MPM 2007 Timberline Energi af Aspijana

Asger Hansen

45

DK FTCH Beechbrook Tide

Niels Henrik Hansen

45

DK FTCH DK TM Enverness Whisper af Locksley

Anne Kehling

45

DK FTCH DK TM Contry Style's Maic Moment af Emilsminde

Jens Løgstrup

44

DK FTCH DK TM Delmon Jade af Aspijana

Asger Hansen

42

DK FTCH DK TM MPM 11 Timberline Lee af Rosefield

Michael Rosenlund

42

DK FTCH MPM 2010 Timberline Karoo Dessert

Janne Vendelbo

41

DK FTCH DK TM Rosefield Snoka

Gunner Jensen

41

DK FTCH DK BRCH DK JCH Stenhøjgaards Brit

Jan Lorentsen

40

DK FTCH DK TM Highfield Falcon

Henning Uldahl

40

DK FTCH Seahill High Wind Gunner's Twig

Lars Mejlby

40

DK FTCH Holtens Lea

Lars Carl Holten

40

DK FTCH DK TM Studebaker Bonneville

Michael Rosenlund

39

DK FTCH Beechbrook Billy

Niels Henrik Hansen

39

DK FTCH Beechbrooh Yellow Huey

Danny Christensen

38

DK FTCH DK TM Bjoljahn Eager af Timberline

Philip Larsen

38

DK FTCH Avionstream Arena af Chaser

Peter B Laursen

38

DK FTCH DK TM Medos Skimmer f Goosemoor

Henrik Bjerregaard

36

DK FTCH UHM 2016 Seahill High Wind Taff Ninja

Helle Golstrup

36

DK FTCH DK TM Timberline Cherry's Child

Janne Vendelbo

34

DK FTCH DK TM Locksley Carie

Anne Kehling

34

DK FTCH Beechbrook Yellow Dewey

Heidi Hamberg

33

DK FTCH Timberline Eye Que

Henrik Møller

33

DK FTCH MPM 2000 Landsfield Bee af FAxingegaard

Lars Thilge

33

UHM 1999 Top Gun Apollon

Anders Kenji Jensen

33

DK FTCH Purdey

Lars Mejlby

33

DK FTCH MPM 19 Skovagers six mile woodcock

Louise Munchaus Adsbøl

32

Bjerregaards Kitte

John Pedersen

32

DK FTCH Hesselholt Ulinda

Uffe Bromose

32

DK FTCH Milbuies Maverick af Goosemoor

Henrik Bjerregaard

32

Rosefield Dumdie

Finn Vendelbo

32

DK FTCH Mikamores Barnaby

Louise Munchaus Adsbøl

31

DK FTCH MPM 2017 Squareclose Nathan of Cardy

Lars Vennevold

31

DK FTCH Lakedown Diawl Bach

Jan Wiberg

30

DK FTCH DK TM MPM 09 UHM 06Beechbrook Angus af Højrup

Morten Højrup

30

DK FTCH MPM 15 Labdom Pochard

Niels Henrik Hansen

30

DK TM Masengreen Dazzle af Lycik

Jørgen Lycik

29

DK FTCH Joker

Søren Bøgested

29

DK FTCH Goosemoor Gordon

Kirsten Lindebro

28

Bjerregaards Mark af Charlochs

Bent Møller

28

DK FTCH Sparkfields Harris

Lars Richter Nielsen

27

DK FTCH Aspijana Qute

Martin Villebæk

26

N SE JCH Batmoors Artistich Ellie Goulding

Kirsten Norberg

25

DK FTCH DK TM Bjoljahn Quest Bindy

Benedicte Bjoljahn

25

DK FTCH DK TM Richters Edward af Rosefield

Michael Rosenlund

25

DK FTCH Middlegate Tinker

Henrik Vilendal

25

DK FTCH Beechbrook Freja af Grønnedal

Tommy Jørgensen

25

DK FTCH Lochiness Scraggy Bay

Michael Rosenlund

25

DK FTCH DK TM Giltip Koppel af Rosefield

Michel Rosenlund

25

DK FTCH Brookmoor Panama Bradley

Bo Nielsen

25

DK Haverholme Park Charger

Niels Henrik Hansen

24

DK FTCH Beeckbrook Alley Brewing

Kristian Rævsager/Camilla Gärtner

23

DK FTCH Team Timberline Amos

Jesper Bak Pedersen

23

Holtens Tara

Lars Carl Holten

23

DK FTCH MPM 1998 Axdals Altai

Per Rasmussen

23

DK FTCH Bjoljahn Indy Favour

Benedicte Bjoljahn

23

DK FTCH Bedgebrook Magic af Timberline

Janne Vendelbo

23

DK FTCH MPM 2018 Lycik Bishop

Martin Villebæk

22

DK FTCH MPM 2003 Brookmoor Skimmy Gin af Charloch´s

Ann Charlot Andre'

22

DK FTCH MPM 16 Brackenbird True Grit

Niels Henrik Hansen

22

Brookmoor Black Moss

Frank Storgaard

21

Swinbrook Caddy af Lycik

Jørgen Lycik

21

Mansengreen Digger af Lycik

Jørgen Lycik

21

DK FTCH Emmanygan Sweep af Leadway

Vagn Ovesen

21

Seahill High Wind Gunner's Joker

Lars Mejlby

21

SE J(a)CH Roekull Kayo

Ann Kristine Nilsson

21

DK FTCH DK TM Studebaker Accord af Rosefield

Michael Rosenlund

20

Lycik Gin

Jørgen Lycik

20

DK FTCH Skoglösa Härja

Anna Johnsson

20

DK FTCH Staftly Statesman af Goosemoor

Henrik Bjerregaard

20

DK FTCH Goosemoor Bastian

Kirsten Lindebro

20

DK FTHC UHM 2003 Goosemoor Xako

Kirsten Lindebro

20

DK FTCH Adventure Disney

Mogen Brix

20

Aspijana Norman af Beechbrook

Lars Vennevold

20

DK FTCH Chimes of Freedom

Henrik Bjerregaard

20

DK FTCH Glenbriar Bonnie

Peter Laursen

20

DK FTCH MPM 2021 Grovery Gunner

Michael Johannsen

17

Rosefield Gundog Pedro

Uffe Christensen

16

UHM 2017 Bjoljahn Hawk Eye

Per Weinreich

15

UHM 2018 Caper Callie's Memory Premier

Janne Vendelbo

12

DK TM Team Timberline Join The Joyride

Janne Vendelbo/Kenneth Rajczyk

11

UHM 2021 Heads Up Legendary Marsupilami

Jens Lund

10

Team Timberline Mac Mac Falls

Isac Träffe

10

Rævsager Tess Lina

Klaus Wetterberg

10

DK TM Rævsager Qashqai

Kristian Rævsager

8

Flushmore Elizabeth

Nikolai Mølgaard

6

Opihr

Stina Grøndal Jakobsen

5

Reedsweeper's Marrow

Kirsten Norberg

5

Lycik Barry

Jørgen Lycik

5

Frigg

Dorrit Vedel Tobiassen

5

DK BRCH Stenhøjgårds Faschination

Annika Christiansen

5

Moonziemill Delta

Michael Rosenlund

3

Aspijana Skye

Nanna Hansen

3

Spirit of Lucca Como

Peter Boye Larsen

2