Mest vindende markprøvehund i RJK

Akkumulerede point fra vinderklassemarkprøver 1996-2020

Der er kun medregnet hunde med ned til 20 point, dog er nu levende hunde under 20 point medtaget 
Opdateret juni 2021 

Hundens navn Ejer Point
DK FTCH DK TM MPM 01/02/04/06 Aspijana Eagle Eye Cherry af Timberline Janne Vendelbo 123
DK FTCH UHM 2001 Adventure Troya af Rosefield Michael Rosenlund 81
DK FTCH DK TM Romandale Andy af Lycik Jørgen Lycik 78
DK FTCH DK TM Scotsgap April Danny Christensen 75
DK FTCH Glenbriar Pippit Peter Laursen 73
DK FTCH MPM 14 Ellijas Dudley Niels Henrik Hansen 65
DK FTCH Bjerregaards Ria Torben Bjerregaard 64
DK FTCH Down Dawn af Chaser af Aspijana Asger Hansen 63
DK FTCH MPM 1996 Beechbrook Cooper af Brookmoor Frank Storgaard 60
DK FTCH Blackthorn Bruce Carsten Nissen 58
DK FTCH DK TM MPM 97/99 Aspijana Amos Asger Hansen 57
DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield Michael Rosenlund 53
DK FTCH UHM 14 Seahill Highwind Mac. Dash Lars Mejlby 50
DK FTCH Chaser Scotsgap Solo Danny Christensen 48
DK FTCH Bjørks First Leiza Søren Bjørk 48
DK FTCH DK TM MPM 2013 Jobeshill Olof Carsten Nissen 47
DK FTCH MPM 2007 Timberline Energi af Aspijana Asger Hansen 45
DK FTCH Beechbrook Tide Niels Henrik Hansen 45
DK FTCH DK TM Enverness Whisper af Locksley Anne Kehling 45
DK FTCH DK TM Contry Style's Maic Moment af Emilsminde Jens Løgstrup 44
DK FTCH DK TM Delmon Jade af Aspijana Asger Hansen 42
DK FTCH DK TM MPM 11 Timberline Lee af Rosefield Michael Rosenlund 42
DK FTCH MPM 2010 Timberline Karoo Dessert Janne Vendelbo 41
DK FTCH DK TM Rosefield Snoka Gunner Jensen 41
DK FTCH DK BRCH DK JCH Stenhøjgaards Brit Jan Lorentsen 40
DK FTCH DK TM Highfield Falcon Henning Uldahl 40
DK FTCH Seahill High Wind Gunner's Twig Lars Mejlby 40
DK FTCH Holtens Lea Lars Carl Holten 40
DK FTCH DK TM Studebaker Bonneville Michael Rosenlund 39
DK FTCH Beechbrook Billy Niels Henrik Hansen 39
DK FTCH DK TM Bjoljahn Eager af Timberline Philip Larsen 38
DK FTCH Avionstream Arena af Chaser Peter B Laursen 38
DK FTCH DK TM Medos Skimmer f Goosemoor Henrik Bjerregaard 36
DK FTCH UHM 2016 Seahill High Wind Taff Ninja Helle Golstrup 36
DK FTCH DK TM Timberline Cherry's Child Janne Vendelbo 34
DK FTCH DK TM Locksley Carie Anne Kehling 34
DK FTCH Timberline Eye Que Henrik Møller 33
DK FTCH MPM 2000 Landsfield Bee af FAxingegaard Lars Thilge 33
UHM 1999 Top Gun Apollon Anders Kenji Jensen 33
DK FTCH Purdey Lars Mejlby 33
DK FTCH MPM 19 Skovagers six mile woodcock Louise Munchaus Adsbøl 32
Bjerregaards Kitte John Pedersen 32
DK FTCH Hesselholt Ulinda Uffe Bromose 32
DK FTCH Milbuies Maverick af Goosemoor Henrik Bjerregaard 32
Rosefield Dumdie Finn Vendelbo 32
DK FTCH Mikamores Barnaby Louise Munchaus Adsbøl 31
DK FTCH MPM 2017 Squareclose Nathan of Cardy Lars Vennevold 31
DK FTCH Lakedown Diawl Bach Jan Wiberg 30
DK FTCH DK TM MPM 09 UHM 06Beechbrook Angus af Højrup Morten Højrup 30
DK FTCH MPM 15 Labdom Pochard Niels Henrik Hansen 30
DK TM Masengreen Dazzle af Lycik Jørgen Lycik 29
DK FTCH Joker Søren Bøgested 29
DK FTCH Goosemoor Gordon Kirsten Lindebro 28
Bjerregaards Mark af Charlochs Bent Møller 28
DK FTCH Sparkfields Harris Lars Richter Nielsen 27
DK FTCH Aspijana Qute Martin Villebæk 26
N SE JCH Batmoors Artistich Ellie Goulding Kirsten Norberg 25
DK FTCH DK TM Bjoljahn Quest Bindy Benedicte Bjoljahn 25
DK FTCH DK TM Richters Edward af Rosefield Michael Rosenlund 25
DK FTCH Middlegate Tinker Henrik Vilendal 25
DK FTCH Beechbrook Freja af Grønnedal Tommy Jørgensen 25
DK FTCH Lochiness Scraggy Bay Michael Rosenlund 25
DK FTCH DK TM Giltip Koppel af Rosefield Michel Rosenlund 25
DK FTCH Brookmoor Panama Bradley Bo Nielsen 25
DK Haverholme Park Charger Niels Henrik Hansen 24
Beechbrooh Yellow Huey Danny Christensen 23
DK FTCH Beechbrook Yellow Dewey Heidi Hamberg 23
DK FTCH Team Timberline Amos Jesper Bak Pedersen 23
Holtens Tara Lars Carl Holten 23
DK FTCH MPM 1998 Axdals Altai Per Rasmussen 23
DK FTCH Bjoljahn Indy Favour Benedicte Bjoljahn 23
DK FTCH Bedgebrook Magic af Timberline Janne Vendelbo 23
DK FTCH MPM 2018 Lycik Bishop Martin Villebæk 22
DK FTCH MPM 2003 Brookmoor Skimmy Gin af Charloch´s Ann Charlot Andre' 22
DK FTCH MPM 16 Brackenbird True Grit Niels Henrik Hansen 22
Brookmoor Black Moss Frank Storgaard 21
Swinbrook Caddy af Lycik Jørgen Lycik 21
Mansengreen Digger af Lycik Jørgen Lycik 21
DK FTCH Emmanygan Sweep af Leadway Vagn Ovesen 21
Seahill High Wind Gunner's Joker Lars Mejlby 21
SE J(a)CH Roekull Kayo Ann Kristine Nilsson 21
DK FTCH DK TM Studebaker Accord af Rosefield Michael Rosenlund 20
Lycik Gin Jørgen Lycik 20
DK FTCH Skoglösa Härja Anna Johnsson 20
DK FTCH Staftly Statesman af Goosemoor Henrik Bjerregaard 20
DK FTCH Goosemoor Bastian Kirsten Lindebro 20
DK FTHC UHM 2003 Goosemoor Xako Kirsten Lindebro 20
DK FTCH Adventure Disney Mogen Brix 20
Aspijana Norman af Beechbrook Lars Vennevold 20
DK FTCH Chimes of Freedom Henrik Bjerregaard 20
DK FTCH Glenbriar Bonnie Peter Laursen 20
Rosefield Gundog Pedro Uffe Christensen 16
UHM 2017 Bjoljahn Hawk Eye Per Weinreich 15
Rævsager Tess Lina Klaus Wetterberg 10
UHM 2018 Caper Callie's Memory Premier Janne Vendelbo 9
DK TM Rævsager Qashqai Kristian Rævsager 8
Grovery Gunner Michael Johansen 5
Frigg Dorrit Vedel Tobiassen 5
DK BRCH Stenhøjgårds Faschination Annika Christiansen 5
Beeckbrook Alley Brewing Camilla Gärtner 3
Spirit of Lucca Como Peter Boye Larsen 1