Resultater

01-august-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4680
Sted
Valdemarskilde Gods
Deltagere
24
Prøveleder
Simon Gabel, tlf. 20659331

Dommere
Morten Højrup
Vinder(e)
Aspijana Tesla
DK13826/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK13826/2019
Født: 01-07-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Liselotte Pedersen
Opdrætter
Nanna Hansen
Far
Team Timberline Victory
Mor
Aspijana Rainy
Info på Hundeweb
Leadway Gaby
DK18584/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18584/2018
Født: 07-10-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Flemming Dissing
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
DKBRCH DKWTCH DKJCH Batmoors' Hill Clyde
Mor
Leadway Zippo
Info på Hundeweb
Tumbarumba Supersonic
DK04771/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04771/2019
Født: 09-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Kirsten Dennig
Opdrætter
Jill Grenaae
Far
Highhut’s Lynx-Lynx
Mor
Drumbeat Dakota
Info på Hundeweb
Darfys Qamile
DK07655/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07655/2019
Født: 13-03-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Peter Dalegaard
Opdrætter
Pernille Schwartz
Far
Darfys Hr. Monet
Mor
Darfys Izzy
Info på Hundeweb
Caper Cailie´s Athena
SE35974/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: SE35974/2018
Født: 02-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Marie Mark
Opdrætter
Bratt Träffe Carin & Träffe Isac
Far
Team Timberline Drummer
Mor
Caper Cailies Moonshine
Info på Hundeweb
Sortebjerg's Fergie
DK01427/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK01427/2020
Født: 31-12-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Sidsel Bromose
Opdrætter
Lene Hobert
Far
Mor
Info på Hundeweb
Lab Stanley’s Aya
DK08344/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK08344/2019
Født: 06-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Morten Stanley
Opdrætter
Morten Stanley
Far
Balbirnie Khaki
Mor
Mikamores Bella
Info på Hundeweb

01-august-2021 | Apporteringsprøve

ID-4679
Sted
Valdemarskilde Gods
Deltagere
9
Prøveleder
Simon Gabel, tlf. 20659331

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Woodfield Gundogs Enjoy
DK04861/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK04861/2020
Født: 02-03-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henrik Møller
Opdrætter
Henrik Møller
Far
DK BRCH DK WTCH DK JCH Frank In Greenwood
Mor
Team Timberline Musina
Info på Hundeweb
Bjoljahn Our Aleida
DK01733/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK01733/2020
Født: 10-01-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henrik Holst-Pedersen
Opdrætter
Benedicte Bjoljahn
Far
Seahill High Wind Taff Ninja
Mor
Dark Moor´s Rita
Info på Hundeweb
Guamikeni's Virginia Woolf
DK14806/2016
Bestået
Stambogsnummer: DK14806/2016
Født: 17-06-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Hanne Søndenbroe
Opdrætter
Susanna Pettersson
Far
Svart & Gul Black Pepper
Mor
Guamikeni's Coco Chanel
Info på Hundeweb

31-juli-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4700
Sted
Mejrup
Deltagere
8
Prøveleder
Vagn Ovesen, tlf. 30540955

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Lucky Labrador's Emma Kiss
DK04956/2016
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04956/2016
Født: 08-03-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Gitte Schou Nielsen
Opdrætter
Maria Anne Nielsen
Far
Jobeshill Olof
Mor
Lucky Labrador's Ice Crystal
Info på Hundeweb
Team Timberline Nico
DK12327/2017
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK12327/2017
Født: 03-06-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Ole Krag Olsen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Spareclose Nathan OF Cardy
Mor
Team Timberline Cherry Pie
Info på Hundeweb
Läppiksen Ganton
DK11546/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK11546/2018
Født: 17-03-2018
Race: Golden
Køn: Han
Farve:Gylden
Ejer | Fører
Peter Søndergaard
Opdrætter
Tuija Aaltonen
Far
Cawood Ladies Hunter
Mor
Bell Oktave Bon Bon
Info på Hundeweb

31-juli-2021 | Apporteringsprøve

ID-4699
Sted
Mejrup
Deltagere
8
Prøveleder
Vagn Ovesen, tlf. 30540955

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Batmoors`Star Padme Amiddala
DK12652/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK12652/2020
Født: 08-06-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Brian Rasmussen
Opdrætter
Iben Pytlick og Thomas Plamboeck
Far
Astraglen Bailey
Mor
Batmoors`Birdie Peacock
Info på Hundeweb
Maxjans Tempo
DK02223/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK02223/2018
Født: 21-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Birgitte Larsen
Opdrætter
Mette og Stig Andersen
Far
DK FTCH Lochiness Scraggy Bay
Mor
Maxjan's Sally
Info på Hundeweb
Lulu
DK07264/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK07264/2021
Født: 22-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Carsten Christensen
Opdrætter
Henning Jørgen Christensen
Far
DK FTCH Labdom Pochard
Mor
Wiking Warrior Carmen
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's Emma Kiss
DK04956/2016
Bestået
Stambogsnummer: DK04956/2016
Født: 08-03-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Gitte Schou Nielsen
Opdrætter
Maria Anne Nielsen
Far
Jobeshill Olof
Mor
Lucky Labrador's Ice Crystal
Info på Hundeweb
Lenes Multi
DK02085/2016
Bestået
Stambogsnummer: DK02085/2016
Født: 24-01-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:sort
Ejer | Fører
Torsten Olesen
Opdrætter
Lene Meisner
Far
Labdom Pochard
Mor
Brown Hunts Demo
Info på Hundeweb

11-juli-2021 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4693
Sted
Agerupgaard
Deltagere
20
Prøveleder
40351134

Dommere
Morten Højrup, Lars Vennevold, Michael Rosenlund, Isac Träffe
Vinder(e)
Aspijana Skye
DK11935/2018
1. Vinder
Stambogsnummer: DK11935/2018
Født: 12-06-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Nanna Hansen
Opdrætter
Nanna Hansen
Far
Team Timberline Drummer
Mor
Aspijana Rainy
Info på Hundeweb
Team Timberline Join The Joyride
DK13193/2016
2. Vinder
Stambogsnummer: DK13193/2016
Født: 29-06-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Janne Vendelbo
Opdrætter
Janne Vendelbo & Kenneth Rajczyk
Far
DKFTCH DKTM Studebaker Accord
Mor
FTCH Bedgebrook Magic
Info på Hundeweb
RM 19 & DKBRCH & SEJCH Stenhøjgårds Fascination
DK04330/2016
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04330/2016
Født: 13-03-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Annika Christiansen
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Kelmagra Cruise
Mor
DKFTCH & DKBRCH & DKJCH Stenhøjgårds Brit
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Grappa
DK18743/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18743/2018
Født: 09-10-2018
Race: Golden
Køn:
Farve:Gylden
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
Mor
Info på Hundeweb

10-juli-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4683
Sted
Bjæverskov
Deltagere
13
Prøveleder
Christian Gottschalck Jacobsen, tlf. 41870627

Dommere
Jørgen Lycik
Vinder(e)
Fendawood Phantom
KCAV01273001
Udmærkelse
Stambogsnummer: KCAV01273001
Født: 28-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:sort
Ejer | Fører
Helen Gram Debuse
Opdrætter
David Latham, Great Britain
Far
Mor
Info på Hundeweb
Winston
DK10945/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10945/2019
Født: 22-05-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jesper Pedersen
Opdrætter
Lars Richter Nielsen
Far
Aspijana Qute
Mor
Joyce
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's Must Have Magic Maggie
DK11500/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK11500/2019
Født: 28-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Michelle Mulet
Opdrætter
Maria Nielsen
Far
Aspijana Runrig
Mor
Lucky Labrador's A. Smiley
Info på Hundeweb

08-juli-2021 | Apporteringsprøve

ID-4687
Sted
Borup
Deltagere
16
Prøveleder
Heidi Hamberg, tlf. 21462369

Dommere
Carsten Junker Nissen
Vinder(e)
Darfys Qamile
DK07655/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK07655/2019
Født: 13-03-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Peter Dalegaard
Opdrætter
Pernille Schwartz
Far
Darfys Hr. Monet
Mor
Darfys Izzy
Info på Hundeweb
Rævsager Boy Breeze
DK08370/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK08370/2019
Født: 25-04-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Sonny Grønnow
Opdrætter
Kristian Rævsager
Far
DK FTCH Aspijana Qute
Mor
HeleyDavidson
Info på Hundeweb
Stormy Night's Noah
DK08007/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08007/2020
Født: 09-05-2021
Race: Labrador
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jan Hilmer Larsen
Opdrætter
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Far
Stormy Night's Hagrid
Mor
Team Timberline Arrow
Info på Hundeweb
Hunting Paws Tailor
DK13859/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK13859/2018
Født: 22-07-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jeanette Lundbech
Opdrætter
Pia Bielefeldt
Far
Highhut's Lynx-Lynx
Mor
LaTrifli
Info på Hundeweb
Sagnlandets Fnatic Tod
DK07299/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK07299/2019
Født: 30-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lene Meincke
Opdrætter
Tom Andersen
Far
Castlemans Tonga
Mor
Maxjan's Edes
Info på Hundeweb
Fendawood Phantom
KCAV01273001
Bestået
Stambogsnummer: KCAV01273001
Født: 28-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:sort
Ejer | Fører
Helen Gram Debuse
Opdrætter
David Latham, Great Britain
Far
Mor
Info på Hundeweb
Shootdog Marco
DK06381/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK06381/2018
Født: 18-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Palle Ingemann
Opdrætter
Palle Ingemann
Far
Frank In Greenwood
Mor
Shootdog Tila
Info på Hundeweb

19-juni-2021 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4691
Sted
Bognæs
Deltagere
15
Prøveleder
Jacob Lund, tlf. 41775359

Dommere
Lars Vennevold, Ole Rasmussen, Henrik Møller, Henrik Møller Rasmussen
Bjoljahn Nellie
DK21593/2019
1. Vinder
Stambogsnummer: DK21593/2019
Født: 08-03-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jan Pedersen
Opdrætter
Benedicte Bjoljahn
Far
Labdom Pochard
Mor
Dark Moor´s Rita
Info på Hundeweb
Stenhøjgårds Jenny
DK07522/2019
2. Vinder
Stambogsnummer: DK07522/2019
Født: 27-04-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
John Juul Henriksen
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Stenhøjgårds Esther
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Como
DK18607/2016
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18607/2016
Født: 21-10-2016
Race: Golden
Køn: Han
Farve:
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
DKBRCH NOJCH Gleen Mhor's Niko
Mor
Sabina
Info på Hundeweb
Valborup's Ellamy
DK15760/2015
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK15760/2015
Født: 29-08-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Malene Folmer Jensen
Opdrætter
Henrik Jørgensen
Far
Jobeshill Olof
Mor
Lochiness Carolina
Info på Hundeweb

18-juni-2021 | Apporteringsprøve

ID-4672
Sted
Herfølge
Deltagere
13
Prøveleder
Tanja Thorsen, tlf. 52708867

Dommere
Jørgen Lycik
Heads Up Legendary Marsupilami
DK09503/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK09503/2021
Født: 18-08-2019
Race: Golden
Køn: Han
Farve:gylden
Ejer | Fører
Jens Lund
Opdrætter
Anne Everett
Far
FC AFC OTCH FTCH AFTCH Can MOTCH TNT's Stanley Steamer UDX WCX Can MH OBHF FDHF OS
Mor
Heads Up Cayenne Pepper SH WCX
Info på Hundeweb
Aspijana Tesla
DK13826/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK13826/2019
Født: 01-07-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Liselotte Pedersen
Opdrætter
Nanna Hansen
Far
Team Timberline Victory
Mor
Aspijana Rainy
Info på Hundeweb
Lycik Frida
DK02866/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK02866/2020
Født: 11-02-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Palle Lund
Opdrætter
Jørgen Lycik
Far
Lycik Tass
Mor
Lycik Mo-jo
Info på Hundeweb

13-juni-2021 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4674
Sted
Giesegaard Gods
Deltagere
21
Prøveleder
Janne Vendelbo, tlf. 26231447

Dommere
Bosse Nilsson (S), Isac Träffe, Kenneth Rajczyk, Mads Kristoffersen
Vinder(e)
Valborup's Ellamy
DK15760/2015
2. Vinder
Stambogsnummer: DK15760/2015
Født: 29-08-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Malene Folmer Jensen
Opdrætter
Henrik Jørgensen
Far
Jobeshill Olof
Mor
Lochiness Carolina
Info på Hundeweb
DK FTCH Blackthorn Bruce
DK09020/2018
3. Vinder
Stambogsnummer: DK09020/2018
Født: 26-01-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Carsten Junker Nissen
Opdrætter
Rita Kökény
Far
DKTM MPM13 DKFTCH Jobeshill Olof
Mor
I. FTCH Drakeshead Vogue
Info på Hundeweb
Cana
DK07728/2019
4. Vinder
Stambogsnummer: DK07728/2019
Født: 01-04-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Julie Liljegren
Opdrætter
Jørgen Nielsen
Far
Team Timberline Drummer
Mor
Adelstens Best Blixen's Mali
Info på Hundeweb
Yellowstone Gundogs Ghandi
DK10757/2014
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10757/2014
Født: 14-06-2014
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Leif Szuvalski
Opdrætter
Lars Mouritsen
Far
Waterford Harris of Featherfly
Mor
Yellowstone Gundogs Angel
Info på Hundeweb

13-juni-2021 | Juniortest

ID-4673
Sted
Giesegaard Gods
Deltagere
12
Prøveleder
Janne Vendelbo, tlf. 26231447

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Myway Gundogs Ace
DK12767/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK12767/2020
Født: 30-06-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Anders Steffensen
Opdrætter
Far
Studebaker Bonneville
Mor
Stenhøjgårds Fascination
Info på Hundeweb
Caitlin
DK14935/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK14935/2019
Født: 23-08-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Brian Hansen
Opdrætter
Michelle Jensen
Far
Levenghyl Phoenix
Mor
Ydun
Info på Hundeweb
Wonder-hunters Joyful Janis
DK08328/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08328/2020
Født: 11-04-2020
Race: Flatcoated
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
Malou Svensson Jensen
Opdrætter
Eva Abel
Far
Flatgold's Ginger Luke
Mor
Flat-hunter's Strili Faith
Info på Hundeweb
Woodfield Gundogs Enjoy
DK04861/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK04861/2020
Født: 02-03-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henrik Møller
Opdrætter
Henrik Møller
Far
DK BRCH DK WTCH DK JCH Frank In Greenwood
Mor
Team Timberline Musina
Info på Hundeweb

13-juni-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4670
Sted
Giesegaard Gods
Deltagere
12
Prøveleder
Janne Vendelbo, tlf. 26231447

Dommere
Henrik Møller, Ole Rasmussen
Vinder(e)
Caper Cailie's Adventuress
SE41849/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: SE41849/2018
Født: 10-06-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Eva Ranten
Opdrætter
Carin&Isac Träffe
Far
Team Timberline Amos
Mor
Ettinsmoor Caper Cailie's
Info på Hundeweb
Tealshead Bobby
SE41822/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: SE41822/2019
Født: 18-06-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Klaus Wetterberg
Opdrætter
Tealshead Gundogs, Klaus Wetterberg
Far
FTCH Lycik Bishop
Mor
Rævsager Tess Lina
Info på Hundeweb

06-juni-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4669
Sted
Billund
Deltagere
12
Prøveleder
Lillian Guld, tlf. 28111651

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Leadway Hopefull Hay
DK10698/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10698/2019
Født: 04-06-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Vagn Ovesen
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
DKBRCH DKWTCH DKJCH Batmoors' Hill Clyde
Mor
Leadway Yoko
Info på Hundeweb
Altiquin Cayanne
DK06445/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK06445/2020
Født: 28-06-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Tanja Thorsen
Opdrætter
Mr. Paul Toal
Far
FTCH Cooperbirch Mandella
Mor
Drumgoose Rene of Alyiquin
Info på Hundeweb
Ragweeds Grand Wheeler
DRC-L 1923572
Udmærkelse
Stambogsnummer: DRC-L 1923572
Født: 26-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Caroline Koch
Opdrætter
Stefanie Latham
Far
GBFTCH Balmuir Replay of Cairngryffe
Mor
Ragweed's Enterprise of Fendawood
Info på Hundeweb
Partridge Ocean Kenzo
DK05390/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK05390/2019
Født: 08-06-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Uffe Christensen
Opdrætter
Holger Blom Davidsen
Far
Labdom Pochard
Mor
Partridge Frozen Blaze
Info på Hundeweb
Stenhøjgårds Jenny
DK07522/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07522/2019
Født: 27-04-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
John Juul Henriksen
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Stenhøjgårds Esther
Info på Hundeweb

06-juni-2021 | Apporteringsprøve

ID-4666
Sted
Billund
Deltagere
11
Prøveleder
Lillian Guld, tlf. 28111651

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Linkwood Ardpatrick
DRC-L 1923700
Bestået
Stambogsnummer: DRC-L 1923700
Født: 14-05-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:black
Ejer | Fører
Caroline Koch
Opdrætter
Caroline Koch
Far
GBFTCH Copperbirch Paddy of Leadburn
Mor
Ragweed's Fifty-Fifty
Info på Hundeweb
Ragweeds Grand Wheeler
DRC-L 1923572
Bestået
Stambogsnummer: DRC-L 1923572
Født: 26-03-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Caroline Koch
Opdrætter
Stefanie Latham
Far
GBFTCH Balmuir Replay of Cairngryffe
Mor
Ragweed's Enterprise of Fendawood
Info på Hundeweb
North Hunt Cottage´s Balli
DK05382/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK05382/2020
Født: 23-03-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Ellen Nielsen
Opdrætter
Ellen Nielsen
Far
Lochiness Scraggy Bay
Mor
Brown Hunt´s Mira
Info på Hundeweb
Ashhill Gundogs First Joker
DK18701/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK18701/2019
Født: 10-10-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Steen Rydahl
Opdrætter
Steen Rydahl
Far
Labdom Pochard
Mor
Beechbrook Abbey Brewing
Info på Hundeweb
Fortshire Izac
DK06201/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK06201/2019
Født: 10-04-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Andreas Lyngholm Johansen
Opdrætter
Mads Rinke Kristensen
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Fortshire Bess
Info på Hundeweb
Brown Hunt's Fawn
DK00419/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK00419/2019
Født: 30-11-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Pernille Lillevang
Opdrætter
Pernille Lillevang
Far
Castlemans Syrian
Mor
Brown Hunt's DuDer
Info på Hundeweb
Stenhøjgårds Jenny
DK07522/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK07522/2019
Født: 27-04-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
John Juul Henriksen
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Stenhøjgårds Esther
Info på Hundeweb

05-juni-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4675
Sted
Åmosegaarden
Deltagere
12
Prøveleder
Eva Nissen, tlf. 51506055

Dommere
Carsten Junker Nissen
Vinder(e)
Team Timberline Feather
DK03805/2015
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK03805/2015
Født: 07-02-2015
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:gul
Ejer | Fører
Iben Holten
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Rajczyk
Far
Silversnipe Ranger
Mor
Hoylake First Lady
Info på Hundeweb
Leadway Daffodil
DK10929/2017
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10929/2017
Født: 17-03-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Flemming Dissing
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
INTBRCH Garagill Pike
Mor
Leadway Zippo
Info på Hundeweb
Altiquin Cayanne
DK06445/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK06445/2020
Født: 28-06-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Tanja Thorsen
Opdrætter
Mr. Paul Toal
Far
FTCH Cooperbirch Mandella
Mor
Drumgoose Rene of Alyiquin
Info på Hundeweb
Hegnsager Jamie
DK21429/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK21429/2019
Født: 20-11-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Johan Mejdal
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Dual Mac At Artistryn
Mor
Locksley Gundogs Xitd
Info på Hundeweb
Holckenhus Mingle With The RifRaf
DK07597/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07597/2019
Født: 20-05-2021
Race:
Køn:
Farve:gul
Ejer | Fører
Bjarne Rønnow
Opdrætter
Bjarne Rønnow/Gitte Mortensen, Slagelse
Far
Frank In Greenwood
Mor
Lucky Labrador's A. Attention All
Info på Hundeweb
Team Timberline Omega Speedmaster
DK05868/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK05868/2018
Født: 14-03-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Martin Thomassen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Rajczyk
Far
Labdom Black Magic
Mor
Team Timberline Goodie Water
Info på Hundeweb
Stormy Night's London Calling
DK06343/2017
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK06343/2017
Født: 04-04-2017
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:gul
Ejer | Fører
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Opdrætter
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Far
Stormy Night's Heimdal
Mor
Team Timberline Arrow
Info på Hundeweb
Hegnsager Idun
DK06983/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK06983/2019
Født: 26-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jane Dam
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Aspijana Qute
Mor
Blaze
Info på Hundeweb

29-maj-2021 | Juniortest

ID-4678
Sted
Rønnede
Deltagere
10
Prøveleder
Michael Junker Hansen, tlf. 21708371

Dommere
Carsten Junker Nissen
Vinder(e)
Spjellerups Mille
DK07216/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK07216/2019
Født: 17-04-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Heidi Wilen Nielsen
Opdrætter
Michael Andersen
Far
Balbirnie Khaki
Mor
Stonesteady Berta
Info på Hundeweb
Team Timberline Victorious Vuc
DK14854/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14854/2020
Født: 09-07-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Simon Hansen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Team Timberline Jazz Jam Blues
Info på Hundeweb
Stormy Nights New Deal
DK08011/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08011/2020
Født: 14-04-2020
Race: Labrador
Køn:
Farve:sort
Ejer | Fører
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Opdrætter
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Far
Stormy Night s Hagrid
Mor
Team Timberline Arrow
Info på Hundeweb
Stormy Night's Noah
DK08007/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08007/2020
Født: 09-05-2021
Race: Labrador
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jan Hilmer Larsen
Opdrætter
Benedicte Fonnesbech-Wulff
Far
Stormy Night's Hagrid
Mor
Team Timberline Arrow
Info på Hundeweb
Bjoljahn Nice Baldur
DK14635/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14635/2020
Født: 08-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Ingelise Lindhardsen
Opdrætter
Benedicthe Bjoljahn
Far
Mor
Info på Hundeweb
Soelunden's Hashtag Jolly
DK08936/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08936/2020
Født: 14-05-2020
Race: Labrador
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
Frederik Bjerrum
Opdrætter
Soelunden Labrador
Far
Castlemans Syrian
Mor
Thora
Info på Hundeweb
Tinjen Sharish Blue Magic
DK14278/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14278/2020
Født: 01-07-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Peter Buch
Opdrætter
Tina Værnhøj Pedersen og Jens Bach Reinhold
Far
Squareclose Nathan of Cardy
Mor
Team Timberline IceAge Indie
Info på Hundeweb
Team Timberline Vamos Amigos
DK14852/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14852/2020
Født: 09-07-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Martin Petersen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Team Timberline Jazz Jam Blues
Info på Hundeweb

22-maj-2021 | Apporteringsprøve

ID-4686
Sted
Munke Bjergby
Deltagere
9
Prøveleder
Simon Gabel, tlf. 20659331

Dommere
Jørgen Lycik
Vinder(e)
Rævsager Pearl Jam
DK03303/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK03303/2020
Født: 12-02-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Kristian Rævsager & Camilla Gärtner
Opdrætter
Kristian Rævsager
Far
GBFTCH Turpingreen Barrera Of Labdom
Mor
Icehouse Pearl
Info på Hundeweb
Seahill High Wind Tonga Gabby
DK/07467/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK/07467/2020
Født: 04-04-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Kenneth Mathiesen
Opdrætter
Lars Mejlby
Far
Castlemans Tonga
Mor
Seahill High Wind Mac Dash
Info på Hundeweb
Fortshire Gee Dunnet
DK07548/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK07548/2018
Født: 13-04-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Katrine Philipsen
Opdrætter
Mads Rinke Kristensen og Renee Malthe
Far
Astraglen Bailey
Mor
Fortshire Bess
Info på Hundeweb
Lab Stanley's August
DK08340/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK08340/2019
Født: 06-05-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Keld Harbo
Opdrætter
Morten Stanley
Far
Balbirnie Khaki
Mor
Mikamores Bella
Info på Hundeweb

15-maj-2021 | Apporteringsprøve

ID-4685
Sted
Stilling
Deltagere
7
Prøveleder
Mogens Nielsen, tlf. 23303445

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Dagmar Alma
DK07263/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK07263/2021
Født: 17-03-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Rasmus Johansen
Opdrætter
Majbrit Kragelund Kristiansen
Far
DK FTCH DK TM Studebaker Bonneville af Rosefield
Mor
Bomholts Dagmar
Info på Hundeweb
Bradfield’s Heavenly Nellie
DK03481/2017
Bestået
Stambogsnummer: DK03481/2017
Født: 08-03-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Annie Petersen
Opdrætter
Ulla Lindner
Far
Studebaker Bonneville
Mor
Rosefield Gundog Heaven
Info på Hundeweb

13-maj-2021 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4677
Sted
Charlottenlundskoven
Deltagere
13
Prøveleder
Ole Rasmussen, tlf. 42367100

Dommere
Henrik Møller, Kristian Rævsager, Martin Villebæk
Vinder(e)
RM 19 & DKBRCH & SEJCH Stenhøjgårds Fascination
DK04330/2016
1. Vinder
Stambogsnummer: DK04330/2016
Født: 13-03-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Annika Christiansen
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Kelmagra Cruise
Mor
DKFTCH & DKBRCH & DKJCH Stenhøjgårds Brit
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Como
DK18607/2016
2. Vinder
Stambogsnummer: DK18607/2016
Født: 21-10-2016
Race: Golden
Køn: Han
Farve:
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
DKBRCH NOJCH Gleen Mhor's Niko
Mor
Sabina
Info på Hundeweb
Dark Moor`s Rita
DK03969/2015
3. Vinder
Stambogsnummer: DK03969/2015
Født: 22-02-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Benedicte Bjoljahn
Opdrætter
Marianne Bredkjær
Far
Bjoljahn Chief
Mor
Dark Moor`s Kivi
Info på Hundeweb
Lycik Barry
DK02844/2016
4. Vinder
Stambogsnummer: DK02844/2016
Født: 21-02-2016
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:sort
Ejer | Fører
Jørgen Lycik
Opdrætter
Jørgen Lycik
Far
DKFTCH MPM 2015 Labdom Pochard
Mor
Lycik Sally
Info på Hundeweb

13-maj-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4676
Sted
Charlottenlundskoven
Deltagere
12
Prøveleder
Ole Rasmussen, tlf. 42367100

Dommere
Henrik Møller, Kristian Rævsager, Martin Villebæk
Vinder(e)
Broadlaw Cala
DK01987/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK01987/2020
Født: 25-06-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Ulrik Hansen
Opdrætter
Mr. W G Steel
Far
Harperrig Breac
Mor
Broadlaw Nutmeg
Info på Hundeweb
Udmærkelse
Stambogsnummer:
Født:
Race:
Køn:
Farve:
Ejer | Fører
Opdrætter
Far
Mor
Info på Hundeweb
Lab Stanley’s Aya
DK08344/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK08344/2019
Født: 06-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Morten Stanley
Opdrætter
Morten Stanley
Far
Balbirnie Khaki
Mor
Mikamores Bella
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Grappa
DK18743/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18743/2018
Født: 09-10-2018
Race: Golden
Køn:
Farve:Gylden
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
Mor
Info på Hundeweb
Seahill High Wind Iago Paddy
DK01284/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK01284/2019
Født: 22-12-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henrik Møller Rasmussen
Opdrætter
Lars Mejlby
Far
Spjellerup Iago
Mor
UHMRJK2014 DKFTCH Seahill High Wind Mac.Dash
Info på Hundeweb

09-maj-2021 | Apporteringsprøve

ID-4665
Sted
Skælskør
Deltagere
5
Prøveleder
Nanna Hansen, tlf. 51242949

Dommere
Kristian Rævsager
Vinder(e)
Locksley Gundogs Jewel Orange Juicy
DK16254/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK16254/2018
Født: 30-08-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Anne Ellebæk Kehling
Opdrætter
Anne Kehling
Far
DKFTCHrjk Aspijana Qute
Mor
Locksley Gundogs Unique Penny
Info på Hundeweb
Hegnsager Jackson
DK21427/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK21427/2019
Født: 20-11-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jacob Gulmann
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Dual Mac At Artistryn
Mor
Locksley Gundogs Xitd
Info på Hundeweb

09-maj-2021 | Juniortest

ID-4664
Sted
Skælskør
Deltagere
10
Prøveleder
Nanna Hansen, tlf. 51242949

Dommere
Kristian Rævsager
Vinder(e)
Summer´s Crew Bite Off Pie
DK09752/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK09752/2020
Født: 07-05-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lykke Sommer Hansen
Opdrætter
Laura Sommer Hansen
Far
Lycik Barry
Mor
Skovlundgård`s Callie Cobra
Info på Hundeweb
Team Timberline Victorious Vuc
DK14854/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14854/2020
Født: 09-07-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Simon Hansen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Team Timberline Jazz Jam Blues
Info på Hundeweb
Jubilant Dana Masters
DK07867/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK07867/2020
Født: 15-04-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Leif Kiner Christensen
Opdrætter
Jeanne W.E. Hust
Far
Thirsgaards Final Match
Mor
Mocca
Info på Hundeweb
Freja
DK18879/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK18879/2019
Født: 01-10-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Camilla Poulsen
Opdrætter
Rasmus Pii
Far
Aspijana Qute
Mor
Anja
Info på Hundeweb
Team Timberline Vanity Vesper
DK14858/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14858/2020
Født: 09-07-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Hans Henrik Tobiassen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Team Timberline Jazz Jam Blues
Info på Hundeweb
Team Timberline Vamos Amigos
DK14852/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK14852/2020
Født: 09-07-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Martin Petersen
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Team Timberline Jazz Jam Blues
Info på Hundeweb
Lene's Quincy
DK05150/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK05150/2020
Født: 26-02-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Lena Dickow
Opdrætter
Lene Meisner
Far
Levenghyl Phoenix
Mor
Lene's Luksus
Info på Hundeweb

08-maj-2021 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4671
Sted
Ålholm Gods
Deltagere
13
Prøveleder
Bjarne Kruse, tlf. 22454801

Dommere
Henrik Møller, Ole Rasmussen, Jørgen Lycik, Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Bjoljahn Nellie
DK21593/2019
1. Vinder
Stambogsnummer: DK21593/2019
Født: 08-03-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jan Pedersen
Opdrætter
Benedicte Bjoljahn
Far
Labdom Pochard
Mor
Dark Moor´s Rita
Info på Hundeweb
Moonshinebalder
DK11144/2018
2. Vinder
Stambogsnummer: DK11144/2018
Født: 09-06-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
John Andersen
Opdrætter
Linda Boye
Far
Squareclose Nathan Of Cardy
Mor
Team Timberline Eagle Eye Eisha
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Como
DK18607/2016
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18607/2016
Født: 21-10-2016
Race: Golden
Køn: Han
Farve:
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
DKBRCH NOJCH Gleen Mhor's Niko
Mor
Sabina
Info på Hundeweb
Coca
DK07725/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07725/2019
Født: 01-04-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Daniel Duffau
Opdrætter
Jørgen Nielsen
Far
Team Timberlin Drummer
Mor
Adelstens Best Blixen's Mali
Info på Hundeweb

05-maj-2021 | Apporteringsprøve

ID-4682
Sted
Ejby
Deltagere
4
Prøveleder
Jonas Rasmussen, tlf. 20350810

Dommere
Torben Luxhøj
Vinder(e)
Timolly Beatrice
AW00779602
Bestået
Stambogsnummer: AW00779602
Født: 26-01-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lars Vennevold
Opdrætter
Sue Hemley
Far
FT CH Mistigris Finn of Featherly
Mor
Timolly Keeva
Info på Hundeweb
Ashhill Gundogs First Sally
DK18705/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK18705/2019
Født: 10-10-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Ulla Lindner
Opdrætter
Steen Rydahl
Far
Landområder Pochard
Mor
Beechbrook Abbey Brewing
Info på Hundeweb

01-maj-2021 | Apporteringsprøve

ID-4663
Sted
Møn
Deltagere
5
Prøveleder
Michael Junker Hansen, tlf. 21708371

Dommere
Marin Villebæk, Ole Rasmussen
Vinder(e)
Hegnsager Idun
DK06983/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK06983/2019
Født: 26-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jane Dam
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Aspijana Qute
Mor
Blaze
Info på Hundeweb
Sortebjerg's Fergie
DK01427/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK01427/2020
Født: 31-12-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Sidsel Bromose
Opdrætter
Lene Hobert
Far
Mor
Info på Hundeweb
Beauty
DK03737/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK03737/2019
Født: 13-07-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Kim Hansen
Opdrætter
Steen Pedersen
Far
Macaaj Dino
Mor
Ronja's Chili
Info på Hundeweb

01-maj-2021 | Juniortest

ID-4662
Sted
Møn
Deltagere
4
Prøveleder
Michael Junker Hansen, tlf. 21708371

Dommere
Martin Villebæk, Ole Rasmussen
Vinder(e)
Trille
DK09465/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK09465/2020
Født: 23-04-2020
Race: Labrador
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jeanet V. Lorentzen
Opdrætter
Torben Nielsen Nordskovvej 20 - Stenlille
Far
Dual Mac At Artistryn
Mor
Hegnsager Driving Miss Daisy
Info på Hundeweb

30-april-2021 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4667
Sted
Skanderborg
Deltagere
16
Prøveleder
Mogens Nielsen, tlf. 23303445

Dommere
Lars Vennevold
Vinder(e)
Moonziemill Delta
DK17017/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK17017/2019
Født: 23-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Michael Rosenlund
Opdrætter
Mr. Mcleod
Far
Devonvale seth Of leadburn
Mor
Moonziemill Fionn
Info på Hundeweb
BLOSSOM
DK07933/2017
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07933/2017
Født: 23-04-2017
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Hanne Meldgård
Opdrætter
Hanne Meldgård
Far
Happy Birdhunter's Massey Fergusson
Mor
Jodie
Info på Hundeweb
Stenhøjgårds Herman
DK16367/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK16367/2018
Født: 29-07-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Falk Rønne
Opdrætter
Jan Lorenzen
Far
Beileys Aguzannis of Fendawood
Mor
Stenhøjgårds Cille-Lovis
Info på Hundeweb
Bradfields Heavenly Liv
DK18666/2015
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18666/2015
Født: 02-11-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Dennis Nicolaisen
Opdrætter
Ulla Lindner
Far
Studebaker Bonneville
Mor
Rosefield Gundog Heaven
Info på Hundeweb
Flushmore Mary
DK14289/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK14289/2018
Født: 15-07-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Torben Luxhøj
Opdrætter
Henrik Hansen
Far
DK FTCH Aspijana Qute
Mor
Beaconbanks Gale
Info på Hundeweb

17-april-2021 | Apporteringsprøve

ID-4661
Sted
Kornerup
Deltagere
7
Prøveleder
Jens Lund, tlf. 42404722

Dommere
Henrik Møller
Vinder(e)
Tullyah Mcduff
DK04249/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK04249/2021
Født: 10-12-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Kristian Rævsager & Camilla Gärtner
Opdrætter
Mr Declan Boyle
Far
GB FTCH Jocksburn Jock
Mor
Tullyah Izzy
Info på Hundeweb
Hegnsager Jamie
DK21429/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK21429/2019
Født: 20-11-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Johan Mejdal
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Dual Mac At Artistryn
Mor
Locksley Gundogs Xitd
Info på Hundeweb
Lab Dams Gismo
DK03367/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK03367/2020
Født: 03-02-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jesper Hågensen
Opdrætter
Jane Dam
Far
Seahill High Wind Taff Ninja
Mor
Lab Dams Debbi
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's Must Have Magic Maggie
DK11500/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK11500/2019
Født: 28-05-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Michelle Mulet
Opdrætter
Maria Nielsen
Far
Aspijana Runrig
Mor
Lucky Labrador's A. Smiley
Info på Hundeweb

10-april-2021 | Apporteringsprøve

ID-4660
Sted
Skanderborg
Deltagere
11
Prøveleder
Finn Vendelbo, tlf. 23239964

Dommere
Torben Luxhøj
Vinder(e)
Skovager`s Fen side Style
DK08574/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK08574/2019
Født: 04-05-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Finn Nielsen
Opdrætter
Jim Lynge Sørensen og Susanne Warpe Sørensen
Far
Followview Cedar
Mor
Spice Lady
Info på Hundeweb
Sagnlandets Astralis Tod
DK07298/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK07298/2019
Født: 30-04-2019
Race:
Køn: Han
Farve:sort
Ejer | Fører
Kjeld Hougaard
Opdrætter
Susanne Andersen og Tom Andersen
Far
Castlemans Tonga
Mor
Maxjan´s Edes
Info på Hundeweb
Bradfields Heavenly Liv
DK18666/2015
Bestået
Stambogsnummer: DK18666/2015
Født: 02-11-2015
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Dennis Nicolaisen
Opdrætter
Ulla Lindner
Far
Studebaker Bonneville
Mor
Rosefield Gundog Heaven
Info på Hundeweb
Rosefield Gundog Loke
DK02658/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK02658/2019
Født: 23-01-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Thorbjørn Lauritzen Schultz
Opdrætter
Michael Rosenlund
Far
Frank in Greenwood
Mor
Rosefield Gundog Gabbi
Info på Hundeweb
Psen's Glen
DK06809/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK06809/2019
Født: 08-04-2019
Race: Labrador
Køn:
Farve:Sort
Ejer | Fører
John Petersen
Opdrætter
John PetersenDk03801/2014
Far
Frank In Greenwood
Mor
Bradfield's Heavenly Ditte
Info på Hundeweb
Leadway Hopefull Hay
DK10698/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK10698/2019
Født: 04-06-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Vagn Ovesen
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
DKBRCH DKWTCH DKJCH Batmoors' Hill Clyde
Mor
Leadway Yoko
Info på Hundeweb

10-april-2021 | Apporteringsprøve

ID-4659
Sted
Bjæverskov
Deltagere
6
Prøveleder
Jacob Lund, tlf. 41775359

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Balbirnie Magpie
DK00306/2016
Bestået
Stambogsnummer: DK00306/2016
Født: 07-12-2016
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Mette Voigt
Opdrætter
Per Maasbøl og Mette Voigt
Far
FTCH Waysgreen Barracuda
Mor
Drakeshead Virgo
Info på Hundeweb
Lab Dams Falcon
DK00623/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK00623/2020
Født: 12-12-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Birgitte Olsen
Opdrætter
Jane Dam
Far
Aspijana Qute
Mor
Lab Dams Eika
Info på Hundeweb

10-april-2021 | Juniortest

ID-4658
Sted
Bjæverskov
Deltagere
3
Prøveleder
Jacob Lund, tlf. 41775359

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Lycik Frida
DK02866/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK02866/2020
Født: 11-02-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Palle Lund
Opdrætter
Jørgen Lycik
Far
Lycik Tass
Mor
Lycik Mo-jo
Info på Hundeweb

03-april-2021 | Apporteringsprøve

ID-4657
Sted
Ugerløse
Deltagere
3
Prøveleder
Gitte Rasmussen, tlf. 30423395

Dommere
Morten Højrup
Vinder(e)

03-april-2021 | Juniortest

ID-4656
Sted
Ugerløse
Deltagere
5
Prøveleder
Gitte Rasmussen, tlf. 30423395

Dommere
Morten Højrup
Vinder(e)
Beauty
DK03737/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK03737/2019
Født: 13-07-2018
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Kim Hansen
Opdrætter
Steen Pedersen
Far
Macaaj Dino
Mor
Ronja's Chili
Info på Hundeweb
Valborup's Laventero
DK20793/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK20793/2019
Født: 10-11-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Anne Caprani Winkel
Opdrætter
Henrik Jørgensen
Far
Stenhøjgårds Fraxinus Excelsior
Mor
Valborup´s Shingle
Info på Hundeweb
Hegnsager Idun
DK06983/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK06983/2019
Født: 26-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jane Dam
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Aspijana Qute
Mor
Blaze
Info på Hundeweb
Bjoljahn Oline Mille
DK01737/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK01737/2020
Født: 10-01-2020
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Simon Krøll Pedersen
Opdrætter
Benedicte Bjoljahn
Far
Seahill High Wind Taff Ninja
Mor
Dark Moor's Rita
Info på Hundeweb

21-marts-2021 | Apporteringsprøve

ID-4655
Sted
Give
Deltagere
5
Prøveleder
Sanne Ammitzbøl, tlf. 20474688

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Läppiksen Ganton
DK11546/2018
Bestået
Stambogsnummer: DK11546/2018
Født: 17-03-2018
Race: Golden
Køn: Han
Farve:Gylden
Ejer | Fører
Peter Søndergaard
Opdrætter
Tuija Aaltonen
Far
Cawood Ladies Hunter
Mor
Bell Oktave Bon Bon
Info på Hundeweb
Seahill High Wind Iago Paddy
DK01284/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK01284/2019
Født: 22-12-2018
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henrik Møller Rasmussen
Opdrætter
Lars Mejlby
Far
Spjellerup Iago
Mor
UHMRJK2014 DKFTCH Seahill High Wind Mac.Dash
Info på Hundeweb
Partridge Ocean Kenzo
DK05390/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK05390/2019
Født: 08-06-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Uffe Christensen
Opdrætter
Holger Blom Davidsen
Far
Labdom Pochard
Mor
Partridge Frozen Blaze
Info på Hundeweb

21-marts-2021 | Juniortest

ID-4654
Sted
Give
Deltagere
7
Prøveleder
Sanne Ammitzbøl, tlf. 20474688

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Ashhill Gundogs First Sally
DK18705/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK18705/2019
Født: 10-10-2019
Race: Labrador
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Ulla Lindner
Opdrætter
Steen Rydahl
Far
Landområder Pochard
Mor
Beechbrook Abbey Brewing
Info på Hundeweb
Fantastik Five von der Kaninhütte
DK04221/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK04221/2020
Født: 03-10-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Kent Grambow
Opdrætter
Ilona Holstein
Far
Brown Hunt's Seven
Mor
Chapeau Chilli Pepper von der Kaninhütte
Info på Hundeweb
Brown Hunt´s Nero
DK05380/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK05380/2019
Født: 09-03-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Bo Stig Larsen
Opdrætter
Pernille Lillevang
Far
Michnos Friend Chandler Bing
Mor
Brown Hunt´s Punktum
Info på Hundeweb
Ashhill Gundogs First Cooper
DK18700/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK18700/2019
Født: 10-10-2019
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Henning Christiansen
Opdrætter
Steen Rydahl
Far
Labdom Pochard
Mor
Beechbrook Abbey Brewing
Info på Hundeweb
Milo
DK08743/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK08743/2020
Født: 30-04-2020
Race: Labrador
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Hans Røy
Opdrætter
Anders Kenji Jensen
Far
Glenbriar Barbour
Mor
Levenghyl Duck N Dive
Info på Hundeweb