Danske Field Trial Champions 1996-2020

DK FTCH

For at opnå titlen Dansk Field Trial Champion ( DK FTCH ) kræves at hunden har opnået 2 x 1. vinder placering i vinderklasse på vinderklasse markprøve

År Hundens navn Ejer / fører
2020 DK FTCH Beechbrook Yellow Dewey Heidi Hamberg
2020 DK FTCH Blackthorn Bruce Carsten Junker Nissen
2020 DK FTCH Lochiness Scraggy Bay Michael Rosenlund
2019 DK FTCH Skovager's Six mile woodcock Louise Munchaus Adsbø
2019 DK FTCH UHM 2006 Seahill High Wind Taff Ninja Lars Mejlby / Helle Golstrup
2019 DK FTCH Mikamores Barnaby Louise Munchaus Adsbøl
2018 DK FTCH MPM 18 Lycik Bishop Martin Villebæk
2018 DK FTCH DK TM Studebaker Bonneville Michael Rosenlund
2017 DK FTCH MPM 17 Squareclose Nathan of Cardy Lars Vennevold
2017 DK FTCH Joker Søren Bøgested
2017 DK FTCH UHM 2014 Seahill High Wind Mac. Dash Lars Mejlby
2017 DK FTCH Holten's Lea Lars Carl Holten
2017 DK FTCH Team Timberline Amos Jesper Bak Pedersen
2017 DK FTCH Aspijana Qute Martin Villebæk
2016 DK FTCH Brackenbird True Grit Niels Henrik Hansen
2016 DK FTCH Skoglösa Härja Anna Johnsson
2016 DK FTCH DK JCH SE J(a)CH Lakedown Diawl Bach Jan Wiberg
2015 DK FTCH MPM15 Labdom Pochard Niels Henrik Hansen
2015 DK FTCH Stenhøjgårds Brit Jan Lorenzen
2015 DK FTCH Purdey Lars Mejlby
2014 DK FTCH DK TM Studebaker Accord af Rosefield Michael Rosenlund
2014 DK FTCH DK TM Bjoljahn Quest Bindy Benedicte Bjoljahn
2014 DK FTCH Seahill High Wind Gunner's Twig Lars Mejlby
2013 DK FTCH Ellijas Dudley af Beechbrook Niels Henrik Hansen
2013 DK FTCH Emmanygan Sweep Vagn Ovesen
2013 DK FTCH Brookmoor Panama Bradley Bo Nielsen
2012 DK FTCH DK TM Jobeshill Olof Carsten Junker Nissen
2012 DK FTCH DK TM Rosefield Snoka Gunner M Jensen
2012 DK FTCH Bedgebrook Magic af Timberline Janne Vendelbo
2012 DK FTCH DK TM Scotsgap April Danny Christensen
2012 DK FTCH DK TM Richters Edward af Rosefield Michael Rosenlund
2011 DK FTCH Beechbrook Freja af Grønneda Tommy Jørgensen
2010 DK FTCH DK TM Country Style's Magic Moment af Emilsminde Jens Løgstrup
2010 DK FTCH Timberline Karoo Dessert Janne Vendelbo
2010 DK FTCH DK TM Timberline Lee af Rosefield Michael Rosenlund
2009 DK FTCH Timberline Eye Que Henrik Møller
2009 DK FTCH Locksley Carie Anne Ellebæk Kehling
2009 DK FTCH Chaser Scotsgap Solo Danny Christensen
2009 DK FTCH MPM 09 UHM 06 Beechbrook Angus af Højrup Morten Højrup
2008 DK FTCH Highfield Falcon Henning Uldal
2007 DK FTCH DK TM Enverness Whisper af Loksley Anne Ellebæk Kehling
2007 DK FTCH Adventure Disney Mogens Brix
2006 DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield Michael Rosenlund
2006 DK FTCH MPM 2007 Timberline Energi af Aspijana Asger Hansen
2005 DK FTCH Bjoljahn Indy Favour Benedicte Bjoljahn
2005 DK FTCH Timberline Cherry's Child Janne Vendelbo
2005 DK FTCH Down Dawn af Chaser af Aspijana Asger Hansen
2004 DK FTCH Goosemoor Xako Kirsten Lindebro
2004 DK FTCH SW TM Holly-Blue Mamma Mia Erik Claesson
2004 DK FTCH UHM 2001 Adventure Troya af Rosefield Bente Rosenlund / Michael Rosenlund
2004 DK FTCH Avonstream Arena af Chaser Peter B Laursen
2003 DK FTCH Brookmoor Skimmy Gin af Charloch's Ann Charlott André
2003 DK FTCH Goosemoor Bastian Kirsten Lindebro
2003 DK FTCH DK TM Goosemoor Dash Michael Folman
2003 DK FTCH DK TM Giltip Koppel af Rosefield Michael Rosenlund
2002 DK FTCH Bjørk's First Leiza Søren Bjørk
2002 DK FTCH Beechbrook Billy Niels Henrik Hansen
2002 DK FTCH Millbuies Maverick af Goosemoor Henrik Bjerregaard
2001 DK FTCH DK TM MPM 01 Aspijana Eagle Eye Cherry af Timberline Janne Vendelbo
2000 DK FTCH Beckwood Blue Bell af Blackmoor Peter Laursen
2000 DK FTCH Sång av Sunnavind Susanne Meurling
2000 DK FTCH Beechbrook Tide Niels Henrik Hansen
2000 DK FTCH MPM 2000 Landsfield Bee af Faxingegaard Lars H Tillge
1999 DK FTCH Bjerregaards Ria Torben Bjerregaard
1999 DK FTCH Rika af Brushwood Michael Qvist
1999 DK FTCH Aspijana Buttler Kristian Jensen
1998 DK FTCH Goosmoor Gordon Per Maasbøl / Jesper Dellgren
1998 DK FTCH Sparkfield Harris Lars Richter Nielsen
1998 DK FTCH Bjoljahn Eager af Timberline Philip Larsen
1998 DK FTCH Staftly Statesman af Goosmoor Henrik Bjerregaard
1998 DK FTCH Golden WoodwayTender af Sweet Brier Knud Mauter
1998 DK FTCH MPH 1998 Axdal's Altai Per Rasmussen
1997 DK FTCH Hesselholt Ulinda Uffe Bromose
1997 DK FTCH Glenbriar Pippit Peter Laursen
1997 DK FTCH Brookmoor Black Brando af Beechbrook Niels Henrik Hansen
1997 DK FTCH Birdbrook Cheryl af Beechbrook Niels Henrik Hansen
1997 DK FTCH Aspijana Amos Asger Hansen
1996 DK FTCH Delmond Jade af Aspijana Asger Hansen
1996 DK FTCH Newgrance Dance af Munin Steen Poulin Nielsen
1996 DK FTCH Hesselholt Uluk Morten Højrup
1996 DK FTCH Baronsvale Anna af Lycik Jørgen Lycik
1996 DK FTCH Gun By Elkington Jørgen Lycik
1996 DK FTCH Chimes of Freedom af Goosemoor Henrik Bjerregaard
1996 DK FTCH Medos Skimmer af Goosemoor Henrik Bjerregaard
1996 DK FTCH Bjerregaards Black Windy af Goosemoor Henrik Bjerregaard
1996 DK FTCH Varingo Pearly Chimes af Goosmoor Henrik Bjerregaard
1996 DK FTCH Mallowdale Eli af Brookmoor Frank Storgaard
1996 DK FTCH Brookmoor Little Cheetah Frank Storgaard
1996 DK FTCH MPM 2006 Beechbrook Cooper Frank Storgård
1996 DK FTCH Middlegate Tinker Henrik Vilendal
1996 DK FTCH Glenbriar Bonnie Peter Laursen
1996 DK FTCH Romendale Andy af Lycik Jørgen Lycik