Danske Testmestre

DK TM

For at opnå titlen Dansk Testmester ( DK TM ) kræves at hunden har opnået 2 x 1. vinder placering i vinderklasse på vinderklasse workingtest

År

Hundens navn

Ejer / fører

2021

Team Timberline Join The Joyride

Janne Vendelbo / Kenneth Rajczyk

2021

Bjoljahn Nellie

Jan Pedersen

2020

Rævsager Qashqai

Kristian Rævsager

2019

DK TM Viljestyrkans Timotej

Malin Elving

2019

DK TM Rosefield Gundog Pedro

Uffe Christensen

2018

DK TM Brown Hunt's Cenzo

Andreas Artmann

2018

DK TM CielFreja

Sophus Jacobsen

2017

DK TM Studebaker Bonneville

Michael Rosenlund

2017

DK TM DK BRCH Darfys Mika

Louise Munchaus Adsbøl

2017

DK TM Yellowstone Gundogs Fletcher

Lars Mouritsen

2015

DK TM Fendawood Able

Danny Fraser

2015

DK TM Webley

Steen Bisgaard

2014

DK TM Studebaker Accord af Rosefield

Michael Rosenlund

2013

DK TM Vassruggens Unni Seidkona

Pernilla Gustafsson

2013

DK TM Aspijana Justy

Nanna Hansen

2013

DK TM Bjoljahn Quest Bindy

Benedicte Bjoljahn

2012

DK TM Scotsgap April

Danny Christensen

2012

DK TM Grønnedal Simba

Dan Christiansen

2011

DK TM Jobeshill Olof

Carsten Junker Nissen

2011

DK TM Richters Edward af Rosefield

Michael Rosenlund

2011

DK FTCH DK TM MPM 09 UHM 06 Beechbrook Angus af Højrup

Morten Højrup

2011

DK FTCH DK TM Highfield Falcon

Henning Uldal

2011

DK TM GoBack Carron af Rosefield

Michael Rosenlund

2010

DK FTCH DK TM Locksley Carie

Anne Ellebæk Kehling

2010

DK TM Timberline Lee af Rosefield

Michael Rosenlund

2010

DK TM Emilsminde Isa

Jens Løgstrup

2009

DK TM Timberline Just Like Jade

Janne Vendelbo / Kenneth Rajczyk

2009

DK TM Rosefield Snoka

Gunner M Jensen

2009

DK TM Country Style's Magic Moment af Emilsminde

Jens Løgstrup

2008

DK TM Masengreen Dazzle af Lycik

Jørgen Lycik

2008

DK TM Timberline Elvis

Søren Kristensen

2007

DK FTCH DK TM Enverness Whisper af Loksley

Anne Ellebæk Kehling

2007

DK TM Timberline Hopefull Hase af Rævsager

Kristian Rævsager

2007

DK TM Bjerregaards Rico

Allan Pabs

2006

DK TM Stormy Night's Cosmo af Highway

Theis Nielsen

2006

DK TM Haverholme Park Charger

Niels Henrik Hansen

2005

DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield

Michael Rosenlund

2004

DK FTCH DK TM MPM 01 Aspijana Eagle Eye Cherry af Timberline

Janne Vendelbo

2003

DK FTCH DK TM Goosemoor Dash

Michael Folman

2003

DK TM Jackpot Sunshine Da

Søren Ellermann

2002

DK FTCH DK TM Giltip Koppel af Rosefield

Michael Rosenlund

2001

DK TM Hesselholt Glen

Arne Hyttel

2001

DK TM Aspijana Dice af Timberline

Janne Vendelbo

2001

DK TM Stormy Night's Bille

Per Larsen

2000

DK TM Beckwood Blue Bell af Blackmoor

Peter Laursen / Kirsten Gaaei

1999

DK FTCH DK TM Bjoljahn Eager af Timberline

Philip Larsen

1999

DK TM Goosemoor Jesica af Rosefield

Michael Rosenlund

1999

DK TM Hesselholt Ulinda

Uffe Bromose

1998

DK FTCH DK TM Romeandale Andy af Lycik

Jørgen Lycik

1998

DK FTCH DK TM Aspijana Amos

Asger Hansen

1998

DK FTCH DK TM Medos Skimmer af Goosemoor

Henrik Bjerregaard

1997

DK TM Hatcook's Niebi

Tina Pedersen

1997

DK TM Sparkfield Ray

Henrik S Jensen

1997

DK FTCH DK TM Rika af Brushwood

Michael Qwist

1996

DK FTCH DK TM Delmon Jade af Aspijana

Asger Hansen

1996

DK TM Eyebrook Ririd af Lycik

Jørgen Lycik

1996

DK FTCH DK TM Hesselholt Uluk

Morten Højrup

1996

DK TM Hesselholt Tirica

Uffe Bromose / Alice Bromose

1996

DK TM Kali-Karma Totsie

Vagn Ovesen