Danske Testmestre

DK TM

For at opnå titlen Dansk Testmester ( DK TM ) kræves at hunden har opnået 2 x 1. vinder placering i vinderklasse på vinderklasse workingtest

År Hundens navn Ejer / fører
2021 Bjoljahn Nellie Jan Pedersen
2020 Rævsager Qashqai Kristian Rævsager
2019 DK TM Viljestyrkans Timotej Malin Elving
2019 DK TM Rosefield Gundog Pedro Uffe Christensen
2018 DK TM Brown Hunt's Cenzo Andreas Artmann
2018 DK TM CielFreja Sophus Jacobsen
2017 DK TM Studebaker Bonneville Michael Rosenlund
2017 DK TM DK BRCH Darfys Mika Louise Munchaus Adsbøl
2017 DK TM Yellowstone Gundogs Fletcher Lars Mouritsen
2015 DK TM Fendawood Able Danny Fraser
2015 DK TM Webley Steen Bisgaard
2014 DK TM Studebaker Accord af Rosefield Michael Rosenlund
2013 DK TM Vassruggens Unni Seidkona Pernilla Gustafsson
2013 DK TM Aspijana Justy Nanna Hansen
2013 DK TM Bjoljahn Quest Bindy Benedicte Bjoljahn
2012 DK TM Scotsgap April Danny Christensen
2012 DK TM Grønnedal Simba Dan Christiansen
2011 DK TM Jobeshill Olof Carsten Junker Nissen
2011 DK TM Richters Edward af Rosefield Michael Rosenlund
2011 DK FTCH DK TM MPM 09 UHM 06 Beechbrook Angus af Højrup Morten Højrup
2011 DK FTCH DK TM Highfield Falcon Henning Uldal
2011 DK TM GoBack Carron af Rosefield Michael Rosenlund
2010 DK FTCH DK TM Locksley Carie Anne Ellebæk Kehling
2010 DK TM Timberline Lee af Rosefield Michael Rosenlund
2010 DK TM Emilsminde Isa Jens Løgstrup
2009 DK TM Timberline Just Like Jade Janne Vendelbo / Kenneth Rajczyk
2009 DK TM Rosefield Snoka Gunner M Jensen
2009 DK TM Country Style's Magic Moment af Emilsminde Jens Løgstrup
2008 DK TM Masengreen Dazzle af Lycik Jørgen Lycik
2008 DK TM Timberline Elvis Søren Kristensen
2007 DK FTCH DK TM Enverness Whisper af Loksley Anne Ellebæk Kehling
2007 DK TM Timberline Hopefull Hase af Rævsager Kristian Rævsager
2007 DK TM Bjerregaards Rico Allan Pabs
2006 DK TM Stormy Night's Cosmo af Highway Theis Nielsen
2006 DK TM Haverholme Park Charger Niels Henrik Hansen
2005 DK FTCH DK TM Clonbara Smiler af Rosefield Michael Rosenlund
2004 DK FTCH DK TM MPM 01 Aspijana Eagle Eye Cherry af Timberline Janne Vendelbo
2003 DK FTCH DK TM Goosemoor Dash Michael Folman
2003 DK TM Jackpot Sunshine Da Søren Ellermann
2002 DK FTCH DK TM Giltip Koppel af Rosefield Michael Rosenlund
2001 DK TM Hesselholt Glen Arne Hyttel
2001 DK TM Aspijana Dice af Timberline Janne Vendelbo
2001 DK TM Stormy Night's Bille Per Larsen
2000 DK TM Beckwood Blue Bell af Blackmoor Peter Laursen / Kirsten Gaaei
1999 DK FTCH DK TM Bjoljahn Eager af Timberline Philip Larsen
1999 DK TM Goosemoor Jesica af Rosefield Michael Rosenlund
1999 DK TM Hesselholt Ulinda Uffe Bromose
1998 DK FTCH DK TM Romeandale Andy af Lycik Jørgen Lycik
1998 DK FTCH DK TM Aspijana Amos Asger Hansen
1998 DK FTCH DK TM Medos Skimmer af Goosemoor Henrik Bjerregaard
1997 DK TM Hatcook's Niebi Tina Pedersen
1997 DK TM Sparkfield Ray Henrik S Jensen
1997 DK FTCH DK TM Rika af Brushwood Michael Qwist
1996 DK FTCH DK TM Delmon Jade af Aspijana Asger Hansen
1996 DK TM Eyebrook Ririd af Lycik Jørgen Lycik
1996 DK FTCH DK TM Hesselholt Uluk Morten Højrup
1996 DK TM Hesselholt Tirica Uffe Bromose / Alice Bromose
1996 DK TM Kali-Karma Totsie Vagn Ovesen