Resultater

01-juni-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4891
Sted
Hønning Plantage
Deltagere
9
Prøveleder
Irene Jydby Ernø, tlf. 21915540

Dommere
Kristian Rævsager
Vinder(e)
Seaside Gundogs One
DK18111/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18111/2021
Født: 19-06-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Majbrit Jensen
Opdrætter
Majbrit Jensen
Far
TheSeasideBoy
Mor
Guldahls Ivy
Info på Hundeweb
TheSeasideBoy
DK14430/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK14430/2019
Født: 05-07-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Majbrit Jensen
Opdrætter
Michael Frank Rasmussen
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Isleofman Dasha
Info på Hundeweb

01-juni-2024 | Apporteringsprøve

ID-4890
Sted
Hønning Plantage
Deltagere
9
Prøveleder
Irene Jydby Ernø, tlf. 21915540

Dommere
Kristian Rævsager
Vinder(e)
Matsim Gundogs Calwin Klein Of Bailey
DK10768/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK10768/2022
Født: 19-05-1922
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Brian William Rasmussen
Opdrætter
Matsim Gundogs Inge Merete Frisenberg Ferm
Far
Astraglen Bailey
Mor
Batmoors`Pint Of Ale
Info på Hundeweb
Seaside Gundogs Unique Alba
DK10595/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK10595/2021
Født: 09-04-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Majbrit Jensen
Opdrætter
Majbrit Jensen
Far
DK FTCH Beechbrook Yellow Huey
Mor
Seaside Gundogs High Five Freja
Info på Hundeweb
Go Great Guns Chanel
DK17485/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK17485/2020
Født: 29-06-2020
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Torsten Olesen
Opdrætter
Mads Kristoffersen
Far
Burrendale Fergie Of Caytonfell
Mor
Go Great Guns Fursty Ferret
Info på Hundeweb
Beechbrook Warners Rhubarb
DK04148/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK04148/2022
Født: 17-02-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Niels Henrik Hansen
Opdrætter
Niels Henrik Hansen
Far
FTCH Drakeshead Calico
Mor
Beechbrook coffee ale
Info på Hundeweb
Rosefield Gundog Olaf
DK00929/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK00929/2022
Født: 16-12-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Gitte Schou Nielsen
Opdrætter
Michael Rosenlund
Far
Astraglen Bailey
Mor
Rosefield Gundog Gabi
Info på Hundeweb

30-maj-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4889
Sted
Søbjerg
Deltagere
25
Prøveleder
Dorrit Vedel Tobiassen, tlf. 40351134

Dommere
Torben Luxhøj, Mathias Brinck
Vinder(e)
Beechbrook Graham´s Fine Ruby
DK07394/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07394/2022
Født: 29-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Stig Andersen
Opdrætter
Niels Henrik Hansen
Far
Labdom Pochard
Mor
Beechbrook Tide Brewing
Info på Hundeweb
Team Keis Hunse Alster
DK10654/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10654/2022
Født: 30-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Ole Rasmussen
Opdrætter
Karen Keis Hansen
Far
Bedgebrook Moonshaddow
Mor
Ragweeds Energy
Info på Hundeweb
4.UHM23 Luke
DK20883/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK20883/2022
Født: 09-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Mikkel Keller
Opdrætter
Finn Nissen
Far
Watercourse Obi-Wan Kenobi
Mor
Divine Honey
Info på Hundeweb
Aggerly’s First Duffy
DK04874/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04874/2022
Født: 05-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lotte Andersen
Opdrætter
Lotte Andersen
Far
Tullyah Mcduff
Mor
4.UHM20 Partridge Ocean Jaya
Info på Hundeweb
Gunner’s choice Amazing Amil
DK25203/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK25203/2021
Født: 10-10-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Gitte Rasmussen
Opdrætter
Søren Hylling
Far
DK FTCH Blackthorn Bruce
Mor
Hegnsager Frisky Frigga
Info på Hundeweb

25-maj-2024 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4888
Sted
Valdemarskilde Gods
Deltagere
19
Prøveleder
Peter Willemoes Helms, tlf. 29254502

Dommere
Bo Nilsson, Ole Rasmussen, Isac Träffe, Morten Højrup
Vinder(e)
Asagi Hunt for Ice-Q
DK06777/2020
1. Vinder
Stambogsnummer: DK06777/2020
Født: 22-03-2020
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Gitte Schou Nielsen
Opdrætter
Gitte Schou Nielsen
Far
Blackthorn Quando
Mor
Lucky Labrador's Emma Kiss
Info på Hundeweb
Burrendale Leo
DK04695/2022
2. Vinder
Stambogsnummer: DK04695/2022
Født: 16-03-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Michael Schytt Christensen
Opdrætter
Tony O'Hare
Far
Stauntonvale Sazerac
Mor
Burrendale Abbey
Info på Hundeweb
Leadway Karl
DK09841/2022
3. Vinder
Stambogsnummer: DK09841/2022
Født: 23-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Michael Rosenlund
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
DK FTCH DK TM DK JCH DK BRCH Studebaker Bonneville
Mor
Leadway Zippo
Info på Hundeweb
Hegnsager The Gambler
DK22260/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK22260/2020
Født: 29-10-2020
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jacob Gulmann
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Jobeshill Olof
Mor
Leadway Daffodill
Info på Hundeweb

25-maj-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4887
Sted
Ledreborg Gods
Deltagere
14
Prøveleder
Susanne Matzen Brodt, tlf. 31332056

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
AscariAndy
DK09753/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK09753/2022
Født: 30-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Heidi Rømer
Opdrætter
Heidi Rømer
Far
Highhut's Lynx Lynx
Mor
Seahill High Wind Taff Tess
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's Cool Power Play
DK16593/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK16593/2021
Født: 07-06-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Maria Anne Nielsen
Opdrætter
Maria Anne Nielsen
Far
DKBRCH DKWTCH SEJCH UHM20 RM21 DKFTCHrjk Myway Gundogs Butler
Mor
Lucky Labradors Ice Cool Cream
Info på Hundeweb

12-maj-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4903
Sted
Skals
Deltagere
9
Prøveleder
Peter Søndergaard, tlf. 81743074

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Partridge WhatsUp Peanut
DK11181/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK11181/2021
Født: 14-04-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Kim Havkrog
Opdrætter
Holger Blom Davidsen
Far
Lesser Burdock Hurricane
Mor
Partridge Sunny Jess
Info på Hundeweb
Windgate Labradors Tessa
DK16247/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK16247/2021
Født: 26-05-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Finn Nielsen
Opdrætter
Nikolai Mølgaard
Far
Westmacott Gaelic
Mor
Flushmore Elizabeth
Info på Hundeweb
Leacaz Titus
DK10057/2020
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK10057/2020
Født: 05-05-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Thomas Plamboeck
Opdrætter
Mr. Lee Hartis
Far
FTCH Tanyrhallt Blue Bloods
Mor
Kelmagra Breeze of Leacaz
Info på Hundeweb

12-maj-2024 | Apporteringsprøve

ID-4902
Sted
Skals
Deltagere
5
Prøveleder
Peter Søndergaard, tlf. 81743074

Dommere
Michael Rosenlund
Vinder(e)
Leacaz Titus
DK10057/2020
Bestået
Stambogsnummer: DK10057/2020
Født: 05-05-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Thomas Plamboeck
Opdrætter
Mr. Lee Hartis
Far
FTCH Tanyrhallt Blue Bloods
Mor
Kelmagra Breeze of Leacaz
Info på Hundeweb

12-maj-2024 | Apporteringsprøve

ID-4886
Sted
Skælskør
Deltagere
20
Prøveleder
Nanna Hansen, tlf. 51242949

Dommere
Mads Kristoffersen, Simon Gabel
Vinder(e)
Team Pibergården Ellie
DK12770/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK12770/2022
Født: 27-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Kenneth Mathiesen
Opdrætter
Kenneth Mathiesen
Far
Tullyah Mcduff
Mor
Seahill High Wind Tonga Gabby
Info på Hundeweb
Team Timberline A Fair Chance
DK11571/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK11571/2022
Født: 15-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Janne Vendelbo
Opdrætter
Kenneth Rajczyk og Janne Vendelbo
Far
Team Timberline Victory
Mor
DK TM Team Timberline Join The Joyride
Info på Hundeweb
Team Timberline Beyond Paradise
DK16345/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK16345/2022
Født: 20-07-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Janne Vendelbo
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Lyngby Rajczyk
Far
Altiquin Cayanne
Mor
Caper Cailie's Action in Attraction
Info på Hundeweb
Aspijana Unforgettable Molly
DK06125/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK06125/2022
Født: 07-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Dorthe Wiisbye
Opdrætter
Nanna Hansen
Far
Team Timberline Victory
Mor
Aspijana Skye
Info på Hundeweb
Little Mhor´s Gilmi
DK01198/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK01198/2022
Født: 14-12-2021
Race: Golden Retriever
Køn: Han
Farve:Golden
Ejer | Fører
Lena Mosegaard Andreasen
Opdrætter
Dorte Klarskov Mahler
Far
Heads Up Legendary Marsupilami
Mor
House of Bella´s Little Lily Bollinger
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's My Fine Lara
DK14387/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK14387/2022
Født: 01-01-1970
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Lene Eliasen
Opdrætter
Maria Nielsen
Far
Mor
Info på Hundeweb
Sortebjerg's Gaia
DK06377/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK06377/2022
Født: 17-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Lene Hobert
Opdrætter
Lene Hobert
Far
Tyron Missouri at Drumgoose
Mor
Maggi
Info på Hundeweb
Lab Dams Isak
DK03877/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK03877/2021
Født: 23-01-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Morten Hansen
Opdrætter
Jane Dam
Far
Levenghyl Phoenix
Mor
Lab Dams Eika
Info på Hundeweb
Pheasant Fever Blithe Blixen
DK02347/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK02347/2023
Født: 22-02-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Julie Liljegren
Opdrætter
Julie Liljegren
Far
Levenghyl Phoenix
Mor
Britney
Info på Hundeweb
Astrid
DK08873/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK08873/2021
Født: 03-04-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Dragan skocajic
Opdrætter
Ole Sandvang Høj
Far
Drumbeat It's or Never
Mor
Lupus
Info på Hundeweb

12-maj-2024 | Juniortest

ID-4885
Sted
Skælskør
Deltagere
2
Prøveleder
Nanna Hansen, tlf. 51242949

Dommere
Mads Kristoffersen, Simon Gabel
Vinder(e)
Bimse
DK02646/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK02646/2023
Født: 06-02-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jens Christensen
Opdrætter
Jens Christensen
Far
Jobeshill Montserrat
Mor
Happy
Info på Hundeweb

04-maj-2024 | Workingtest: Vinderklasse

ID-4884
Sted
Gavnø Gods
Deltagere
12
Prøveleder
Susanne Matzen Brodt, tlf. 31332056

Dommere
Henrik Møller Rasmussen, Peter Boye Larsen, Ole Rasmussen, Simon Gabel
Vinder(e)

04-maj-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4883
Sted
Gavnø Gods
Deltagere
22
Prøveleder
Peter Willemoes Helms, tlf. 29254502

Dommere
Henrik Møller
Vinder(e)
Lab Venatu´s Sofija
DK09727/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK09727/2022
Født: 08-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Heidi Hamberg
Opdrætter
Heidi Hamberg
Far
Altiquin Cayanne
Mor
DK FTCH Beechbrook Yellow Dewey
Info på Hundeweb
Shootdog Golden Jojo
DK03898/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK03898/2022
Født: 19-02-2022
Race: Golden Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jesper Jensen
Opdrætter
Palle Ingemann
Far
Gospelash Cassidy
Mor
Shootdog Golden Dunni
Info på Hundeweb
Jobeshill Rigoletto
DK12217/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK12217/2022
Født: 18-10-2020
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Bente og Erik Plejdrup
Opdrætter
Mrs J Fairclough
Far
FT CH Amancio Tirpitz Of Flypatch
Mor
Stauntonvale Wild Clary At Jobeshill
Info på Hundeweb
Nakkedragets Gundogs Banoffee Pie
DK05450/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK05450/2022
Født: 18-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Ninette Faccov Kragh
Opdrætter
Ninette Faccov Kragh
Far
DKBRCH SEJCH Squareclose West
Mor
Beechbrook Daisy Duck
Info på Hundeweb
Neatmoor Irish Juke
DK04585/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04585/2021
Født: 10-02-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Iben Pytlick
Opdrætter
Trine Christensen
Far
Astraglen Bailey
Mor
Stenhøjgårds Dixie
Info på Hundeweb
Halli
DK11945/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK11945/2022
Født: 11-06-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jeannie Juul Nielsen
Opdrætter
Jeannie Juul Nielsen og Lars Gjevnøe Nielsen
Far
Sagnlandets Silverton Racer
Mor
Chokolabs Yellow Humle
Info på Hundeweb

02-maj-2024 | Apporteringsprøve

ID-4915
Sted
Ejby
Deltagere
9
Prøveleder
Torben Luxhøj, tlf. 24479151

Dommere
Ole Rasmussen
Vinder(e)
Stevie
DK01871/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK01871/2022
Født: 16-01-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Irene Jarnved
Opdrætter
Irene Jarnved
Far
Frank in Greenwood
Mor
Holten´s Dame Edna
Info på Hundeweb
Skovbrynet´s Labber Xray
DK13409/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK13409/2022
Født: 20-06-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Bjarke Methmann
Opdrætter
Bjarke Ledet Methmann
Far
Thirsgaards Final Match
Mor
Wallstr. Gamekeeper´s Alba
Info på Hundeweb

20-april-2024 | Apporteringsprøve

ID-4882
Sted
Ugerløse
Deltagere
15
Prøveleder
Gitte Rasmussen, tlf. 30423395

Dommere
Carsten Nissen
Vinder(e)
Lucky Labrador's Creams Cool Lazy
DK17711/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK17711/2022
Født: 18-08-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Maria Anne Nielsen
Opdrætter
Maria Anne Nielsen
Far
Starcreek Stanley
Mor
Lucky Labrador's Ice Cool Cream
Info på Hundeweb
Lucky Labrador's Cool Power Play
DK16593/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK16593/2021
Født: 07-06-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Maria Anne Nielsen
Opdrætter
Maria Anne Nielsen
Far
DKBRCH DKWTCH SEJCH UHM20 RM21 DKFTCHrjk Myway Gundogs Butler
Mor
Lucky Labradors Ice Cool Cream
Info på Hundeweb
Bovolcan Mike
DK02327/2024
Bestået
Stambogsnummer: DK02327/2024
Født: 10-06-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Tanja Thorsen
Opdrætter
Mr Ruaraigh Owens
Far
FTCH Lettergreen Ollalieberry
Mor
Highwalk Lily
Info på Hundeweb
Iridium Douglas
DK12029/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK12029/2022
Født: 12-09-2021
Race: Golden Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jacob Gulmann
Opdrætter
Ilaria Lucertini
Far
Elza`s Memory Aurelio De Champagne
Mor
Gleen Mhor`s Lala
Info på Hundeweb

20-april-2024 | Juniortest

ID-4881
Sted
Ugerløse
Deltagere
2
Prøveleder
Gitte Rasmussen, tlf. 30423395

Dommere
Carsten Nissen
Vinder(e)
Lucky Labrador's My Fine Tui
DK07846/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK07846/2023
Født: 24-04-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lene Eliasen
Opdrætter
Maria Nielsen
Far
Lucky Labrador's Back Jack Cuba
Mor
Lucky Labrador's My Fine dog
Info på Hundeweb
Coalbrook's Snuppy
DK05046/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK05046/2023
Født: 03-02-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Jette Framvig
Opdrætter
Pia Nybo Hansen
Far
Lucky Labrador's T. Woody Woodstock
Mor
Coalbrook's Brackenbree
Info på Hundeweb

13-april-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4880
Sted
Alken Enge
Deltagere
8
Prøveleder
Mogens Nielsen, tlf. 23303445

Dommere
Torben Luxhøj
Vinder(e)
Leadway Karl
DK09841/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK09841/2022
Født: 23-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Michael Rosenlund
Opdrætter
Vagn Ovesen
Far
DK FTCH DK TM DK JCH DK BRCH Studebaker Bonneville
Mor
Leadway Zippo
Info på Hundeweb
Beechbrook La Isla Bonita
DK04992/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK04992/2021
Født: 15-02-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Simon Gabel
Opdrætter
Niels Henrik Hansen
Far
Labdom Pochard
Mor
Beechbrook Miss Emily Quackfaster
Info på Hundeweb
Trackers Corner Snowdrop
DK24399/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK24399/2021
Født: 06-10-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Rikke Handberg Philipsen
Opdrætter
Mogens Olsen
Far
Drakeshead Calico
Mor
Vega
Info på Hundeweb
Sagnlandets Astralis Tod
DK07298/2019
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07298/2019
Født: 30-04-2019
Race:
Køn: Han
Farve:sort
Ejer | Fører
Kjeld Hougaard
Opdrætter
Susanne Andersen og Tom Andersen
Far
Castlemans Tonga
Mor
Maxjan´s Edes
Info på Hundeweb
Beechbrook Populix
DK12550/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK12550/2018
Født: 14-06-2018
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Irene Jydby Ernø
Opdrætter
Niels Henrik Hansen
Far
Brackenbird True Grit
Mor
Crape Neptune
Info på Hundeweb

13-april-2024 | Apporteringsprøve

ID-4879
Sted
Alken Enge
Deltagere
13
Prøveleder
Mogens Nielsen, tlf. 23303445

Dommere
Torben Luxhøj
Vinder(e)
WobderfullWilma
DK04932/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK04932/2021
Født: 06-03-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Dion Vig
Opdrætter
Niels Winther
Far
Glenbriar Barbour
Mor
Windy
Info på Hundeweb
Partridge WhatsUp Peanut
DK11181/2021
Bestået
Stambogsnummer: DK11181/2021
Født: 14-04-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Kim Havkrog
Opdrætter
Holger Blom Davidsen
Far
Lesser Burdock Hurricane
Mor
Partridge Sunny Jess
Info på Hundeweb
Elbjerg Just Like Isak
DK10779/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK10779/2023
Født: 02-06-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jan kramer Sørensen
Opdrætter
Bitten Alexandersen og Søren Peter Norup
Far
Wauniago Fowler
Mor
Elbjerg Hella
Info på Hundeweb
Lab Showtime's Papaya Pale Ale
DK06844/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK06844/2022
Født: 09-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Astrid Silleborg
Opdrætter
Lab Showtime v/Rikke Birk
Far
Happy Black Ale Ut De Marschlannen
Mor
Lab Showtime’s Stay With Me & My Lapua Mega
Info på Hundeweb
Addit Nygård's Be My Sky
DK15247/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK15247/2019
Født: 28-07-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Anne Sørensen
Opdrætter
Helle Voigt
Far
Highhut's Lynx-Lynx
Mor
Labbe
Info på Hundeweb
Afrodite
DK05972/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK05972/2022
Født: 19-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Sanne Ammitzbøll
Opdrætter
Lizette Ramskov
Far
Highhut's Lynx-Lynx
Mor
Aspijana Sadie
Info på Hundeweb
Addit Nygård’s Be My Spirit
DK15246/2019
Bestået
Stambogsnummer: DK15246/2019
Født: 28-07-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Helle Voigt
Opdrætter
Helle Voigt
Far
Highhut’s Lynx-Lynx
Mor
Labbe
Info på Hundeweb

07-april-2024 | Workingtest: Åben Klasse

ID-4878
Sted
Bavelse Gods
Deltagere
19
Prøveleder
Susanne Matzen Brodt, tlf. 31332056

Dommere
Henrik Møller Rasmussen
Vinder(e)
Lab Venatu's Kyiv
DK09722/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK09722/2022
Født: 08-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Henrik Sørensen
Opdrætter
Heidi Hamberg
Far
Altiquin Cayanne
Mor
Beechbrook Yellow Dewey
Info på Hundeweb
Hedenhampark Ace
DK21907/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK21907/2022
Født: 18-06-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jørgen Lycik
Opdrætter
Mr. N. F. Clitheroe
Far
FT CH Buccleuch Warrick
Mor
Rochenhart Matilda
Info på Hundeweb
Ariel
DK09752/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK09752/2022
Født: 07-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Johnny Toftdal Larsen
Opdrætter
Steen Faarborg
Far
Jobeshill Montserrat
Mor
Lab Venatue´s Miranda
Info på Hundeweb
Spjellerups Cassio
DK07697/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK07697/2022
Født: 06-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Mikkel Meyerhoff
Opdrætter
Michael Andersen
Far
Spjellerups Iago
Mor
Skovlundgård's English Rose
Info på Hundeweb
Shootdog Buddy
DK14308/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK14308/2022
Født: 01-07-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Palle Ingemann
Opdrætter
Palle Ingemann
Far
Darfys Hr.Monet
Mor
Shootdog Wondering Cayla
Info på Hundeweb
Maxjan's Una
DK08090/2022
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK08090/2022
Født: 02-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Dragan skocajic
Opdrætter
Mette Andersen og Stig Andersen
Far
ashhill gundogs first joker
Mor
hagesteds lab kenya
Info på Hundeweb

07-april-2024 | Apporteringsprøve

ID-4877
Sted
Bavelse Gods
Deltagere
20
Prøveleder
Peter Willemoes Helms, tlf. 29254502

Dommere
Morten Højrup
Vinder(e)
Team Timberline Aisha Ravna
DK11573/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK11573/2022
Født: 22-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Peter Dalegaard
Opdrætter
Janne Vendelbo og Kenneth Rajczyk
Far
Team Timberline Victory
Mor
Team Timberline Join The Joyride
Info på Hundeweb
Aggerly’s First Duffy
DK04874/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK04874/2022
Født: 05-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lotte Andersen
Opdrætter
Lotte Andersen
Far
Tullyah Mcduff
Mor
4.UHM20 Partridge Ocean Jaya
Info på Hundeweb
Hegnsager Nando
DK11773/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK11773/2022
Født: 14-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Brian Olsen
Opdrætter
Carsten J.V. Nissen og Eva Nissen
Far
Tesito Bentley
Mor
Hegnsager Foxy Lady
Info på Hundeweb
AscariAndy
DK09753/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK09753/2022
Født: 30-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Heidi Rømer
Opdrætter
Heidi Rømer
Far
Highhut's Lynx Lynx
Mor
Seahill High Wind Taff Tess
Info på Hundeweb
Lab Venatu's London
DK09723/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK09723/2022
Født: 08-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
John Arndt Jensen
Opdrætter
Heidi Hamberg
Far
Altaquin Cayanne
Mor
Beechbrook Yellow Dewey
Info på Hundeweb
Sagnlandets Queensberry of Oscar
DK10192/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK10192/2022
Født: 08-05-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jens Trane
Opdrætter
Susanne Andersen og Tom Andersen
Far
GB FTCH Mitforton Oscar Of Leadburn
Mor
DK FTCH MPM 2022 Sagnlandets Nginious Pike
Info på Hundeweb
Bjoljahn U2 Pluto
DK07261/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK07261/2022
Født: 16-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Martin Borgvardt Wagner
Opdrætter
Benedicte Bjoljahn
Far
Altiquin Cayanne
Mor
Bjoljahn Friendly Jackie
Info på Hundeweb
Lycik Eddie
DK03730/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK03730/2022
Født: 24-02-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Tomas Olsen
Opdrætter
Jørgen Lycik
Far
Lycik Tass
Mor
Lycik Mo-Jo
Info på Hundeweb
4.UHM23 Luke
DK20883/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK20883/2022
Født: 09-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Mikkel Keller
Opdrætter
Finn Nissen
Far
Watercourse Obi-Wan Kenobi
Mor
Divine Honey
Info på Hundeweb

07-april-2024 | Juniortest

ID-4876
Sted
Bavelse Gods
Deltagere
6
Prøveleder
Peter Willemoes Helms, tlf. 29254502

Dommere
Henrik Møller
Vinder(e)
Pheasant Fever Blithe Blixen
DK02347/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK02347/2023
Født: 22-02-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Gul
Ejer | Fører
Julie Liljegren
Opdrætter
Julie Liljegren
Far
Levenghyl Phoenix
Mor
Britney
Info på Hundeweb
Aspijana Unit
DK06123/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK06123/2022
Født: 07-03-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Liselotte Pedersen
Opdrætter
Nanna Hansen
Far
Team Timberline Victory
Mor
DKFTCH Aspijana Skye
Info på Hundeweb
Brown Hunt's Beat
DK02518/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK02518/2023
Født: 13-02-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Lene Meincke
Opdrætter
Pernille Lillevang
Far
Labdom Nuthatch
Mor
Brown Hunt's Dude
Info på Hundeweb
Bjoljahn Uno
DK07263/2022
Bestået
Stambogsnummer: DK07263/2022
Født: 16-04-2022
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Peter Holm
Opdrætter
Benedicte Bjoljan
Far
Altiquin Cayanne
Mor
Bjoljan Freindly Jackie
Info på Hundeweb
Sagnlandets Heather Hill Drummer
DK06220/2023
Bestået
Stambogsnummer: DK06220/2023
Født: 10-04-2023
Race: Labrador Retriever
Køn: Tæve
Farve:Sort
Ejer | Fører
Charlotte Bøgstrøm
Opdrætter
Susanne & Tom Andersen
Far
Gunnerspeg Drummer
Mor
Sagnlandets Imperial Zippo
Info på Hundeweb

23-januar-2024 | Markprøve: Vinderklasse

ID-4875
Sted
Bognæs
Deltagere
16
Prøveleder
Susanne Matzen Brodt, tlf. 31332056 /Assistent Peter Willemoes Helms

Dommere
Henrik Møller, Mads Kristoffersen, Kenneth Rajczyk, Heidi Hamberg
Vinder(e)
Millcottage Pigeon Of Labdom
DK07168/2022
1. Vinder
Stambogsnummer: DK07168/2022
Født: 06-03-2019
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Niels Henrik Hansen
Opdrætter
Mrs M Crawford
Far
GBFTCH Turpingreen Barrera of Labdom
Mor
Labdom Ruddy
Info på Hundeweb
Glamsø`s Dicte
DK06982/2021
2. Vinder
Stambogsnummer: DK06982/2021
Født: 03-03-2021
Race: Golden Retriever
Køn: Tæve
Farve:Golden
Ejer | Fører
Maria Glamsø
Opdrætter
Maria Glamsø
Far
Mor
Info på Hundeweb
Labdom Nuthatch
DK21508/2019
3. Vinder
Stambogsnummer: DK21508/2019
Født: 01-04-2018
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Niels Henrik Hansen
Opdrætter
Mrs L. Mitchell
Far
GB FTCH Troddenmills Full Throttle Of Leacaz
Mor
OFTW Labdom Ruddy
Info på Hundeweb
Burrendale Leo
DK04695/2022
4. Vinder
Stambogsnummer: DK04695/2022
Født: 16-03-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Michael Schytt Christensen
Opdrætter
Tony O'Hare
Far
Stauntonvale Sazerac
Mor
Burrendale Abbey
Info på Hundeweb
Ragweeds Grand Wheeler
VDH/DRC L19/23572
Udmærkelse
Stambogsnummer: VDH/DRC L19/23572
Født: 26-03-2018
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Gul
Ejer | Fører
Caroline Koch
Opdrætter
Stefanie Latham
Far
GBFTCH Balmuir Replay of Cairngryffe
Mor
Ragweed's Enterprise of Fendawood
Info på Hundeweb
Spirit of Lucca Grappa
DK18743/2018
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK18743/2018
Født: 09-10-2018
Race: Golden Retriever
Køn: Tæve
Farve:Golden
Ejer | Fører
Peter Boye Larsen
Opdrætter
Peter Boye Larsen
Far
DKBRCH NOJCH Gleen Mhor's Niko
Mor
Sabina
Info på Hundeweb

19-januar-2024 | Markprøve: Åben klasse

ID-4871
Sted
Agerupgaard
Deltagere
4
Prøveleder
Dorrit Vedel Tobiassen, tlf. 40351134

Dommere
Henrik Møller Rasmussen, Simon Gabel
Vinder(e)
High on Labradors Golden Eye
DK05831/2021
Udmærkelse
Stambogsnummer: DK05831/2021
Født: 12-02-2021
Race: Labrador Retriever
Køn: Han
Farve:Sort
Ejer | Fører
Jørgen Pedersen
Opdrætter
Dorrit Vedel Tobiassen
Far
Team Timberline Mac Mac Falls
Mor
Frigg
Info på Hundeweb